spravy.sk spravy.sk

Poprad vystužil obranu o bratranca hviezdy Detroitu Red Wings
zdroj: foto hk poprad

Poprad vystužil obranu o bratranca hviezdy Detroitu Red Wings

Hokejistov HK Poprad posilnil kanadský obranca Adam Larkin. Tipsportligista o tom infomoval na svojom webe.

Dvadsaťštyriročný Larkin doteraz pôsobil iba v zámorí, naposledy v nižšej ECHL v klube Greenville Swamp Rabbits. V tejto sezóne v jeho drese odohral 35 zápasov s bilanciou 6+11. 

"Chcem vidieť a pochytiť európsky štýl hokeja. Som zvedavý, ako mi to pôjde, pretože ihrisko tu je oveľa väčšie ako v zámorí," uviedol Larkin. 

"O ponuke Popradu som sa dozvedel od agenta. Hráči, ktorí tu pôsobili, mi hovorili o meste a okolí, klube, podmienkach a štýle hokeja. Som nadšený z nového klubu, v ktorom môžem odovzdávať a získavať skúsenosti z medzinárodného prostredia. Prichádzam do tímu, ktorý má vysoké ambície," dodal Larkin, ktorý zavítal do kabíny už vo štvrtok. 

Pre problémy s batožinou sa však na ľad dostane až po jej doručení leteckou spoločnosťou. V zápasoch bude nastupovať s číslom 27. Príchod Larkina, ktorý je bratranec hviezdy Detroitu Red Wings Dylana Larkina, je už piatou hráčskou zmenou v popradskom kádri od začiatku roka 2020. 

V klube nedávno skončil Nór Jorgen Karterud a krátko na to prišlo k spolupráci s michalovskou Duklou, v rámci ktorej sa uskutočnila výmena obrancov Jána Ťavodu za Mikea Dalhuisena. 

Na súpiske HK Poprad je po angažovaní Larkina a ďalšej posily v podobe útočníka Lodgeho už deväť legionárov, pričom na zápasovej súpiske ich môže byť maximálne sedem. Okrem nich patria k cudzincom aj českí brankári Tomáš Vošvrda a Patrik Nechvátal, obrancovia Mike Dalhuisen, Alexandar Magovac, Petr Ulrych a Joona Erving a útočník Colin Jacobs.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia