spravy.sk spravy.sk

Ján Podkonický kritizuje vedenie SZĽH: Páni tam hore nevedia riadiť slovenský hokej
zdroj: facebook.com/hkmrs

Ján Podkonický kritizuje vedenie SZĽH: Páni tam hore nevedia riadiť slovenský hokej

Tréner Rimavskej Soboty Ján Podkonický je známy tým, že si často nedá pred ústa servítku. Tentokrát jeho kritika smerovala na vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), systém, akým funguje mládež a na situáciu týkajúcu sa druhej ligy.

Už druhý rok sa bude uplatňovať nový systém play-off, keď sa budú hrať len semifinálové zápasy skupiny a konfrontácia oboch skupín nastane len vo veľkom finále. „Celú druhú ligu riadi západné Slovensko, nie východne, aj keď východná skupina je o 50% ťažšia ako tá západná. Ale západniari sa nás boja a preto spravili nový systém. Určite si pamätáte, keď „béčko“ Liptovského Mikuláša vyradilo silný Púchov. V tom systéme sme hrali štyria východniari semifinále celej druhej ligy. A potom o rok to bolo tak, že sa nehralo na kríž? Oni sa zľakli a spravili to takto,“ skritizoval systém druhej ligy Ján Podkonický.

Podkonický ďalej nesúhlasí s tým, že druhá liga nie je tak ocenená, ako by mala byť. „Na zväze si rozhodne nevážia druhú ligu. My hokej môžeme hrať do marca a nie len sa dva razy stretnúť s jedným súperom. Chvalabohu, play-off sa túto sezónu bude hrať už na tri víťazné duely. Tí chlapci chcú hrať a diváci vidieť hokej, len toto je choré na Slovensku. Na tieto zápasy chodí občas viac ľudí ako na Extraligu,“ vyjadril sa Podkonický na margo kvalitnej druhej ligy.

Ján Podkonický (foto: rimavskasobota.sk)
Ján Podkonický (foto: rimavskasobota.sk)

Trénerovi Rimavskej Soboty sa takisto nepáči práca SZĽH. „Všetko, načo siahli ľudia na zväze, či to bola mládež alebo nižšie súťaže, všetko je zlé. Rozhodne, páni vo vedení nevedia riadiť slovenský hokej. A kým si to neuvedomia, tak ten hokej bude vyzerať tak, ako vyzerá. Nám tu nepomôžu Kanaďania či Švédi, my musíme ísť vlastnou cestou. A ak sa budeme spoliehať na zahraničných hráčov tak od nás nebude mať kto hrať hokej. Naši hráči a tréneri sú na Slovensku len handry a robia si s nami čo chcú. Tu rozhodujú o hokeji ľudia, čo majú peniaze a nie rozum,“ rozvášnil sa otec Andreja Podkonického, ktorý je jedným z trénerov HKM Zvolen.

Rimavskosobotský tréner hodnotí negatívne aj zaobchádzanie so slovenskou mládežou. Práve „dvadsiatka“ ukončila nedávno pôsobenie na MS do 20 rokov v Českej Republike. Ich výkony boli často ostro kritizované. Množstvo ľudí je presvedčených, že veľkú úlohu v dosadzovaní hráčov na MS zohrali peniaze a hokej hrali deti bohatých rodičov.

„Podľa funkcionárov nemáme deti na hokej. Treba sa len poobzerať. Teraz chceme robiť projekt pre „dvadsiatku“. Načo nám to je, keď na MS pôjdu štyria odtiaľ? Aký to má význam vyhodiť niekoľko miliónov na to, aby si tam niekto sedel na zadku a trénoval tých, ktorí prídu zo Slovenska a ostatní sú v Kanade? My o tých hráčov v zahraničí nevieme nič a potom ich zoberieme na MS. Ak nezačneme od škôl, môžeme tu kecať koľko chceme. Dajme peniaze mládeži! Prežil som socializmus, kapitalizmus, ale toto, čo sa tu deje som ešte nezažil,“ dodal na záver rozhorčený Podkonický.

Skupinová časť druhej ligy vyvrcholí nasledujúci víkend posledným kolom. Ako bolo spomenuté vyššie, vyraďovacie súboje sa budú hrať na tri víťazné zápasy. Konfrontácia východnej a západnej skupiny bude zaznamenaná jedine vo veľkom finále. V ňom sa minulý rok predstavila práve Rimavská Sobota, ktorá podľahla už prvoligovým Leviciam. Na postup do prvej ligy je ešte potrebné stretnúť sa s posledným tímom Slovenskej hokejovej ligy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia