spravy.sk spravy.sk

Kytnár hetrikom zostrelil svoj bývalý klub, Drgoň: Chlieb sa bude lámať v marci a v apríli
zdroj: foto: Vladimír Chramazda

Kytnár hetrikom zostrelil svoj bývalý klub, Drgoň: Chlieb sa bude lámať v marci a v apríli

Ani raz sa v prebiehajúcej sezóne netešili hokejisti Zvolena z výhry nad Slovanom. Platí to aj po nedeľňajšom dueli pod Pustým hradom, ktorý ovládli zverenci trénera Stantiena v pomere 5:2. Bryndziari v jeho priebehu pritom viedli 1:0 i 2:1. V druhej tretine zatlačili súpera, poisťovací gól visel vo vzduchu. Hostia však dokázali vyrovnať, v tretej tretine trikrát skórovali a domov odchádzali spokojní. Naďalej sa nachádzajú na treťom mieste tabuľky, strata na druhú Banskú Bystricu zostáva štvorbodová. Zvolenčania klesli na šiestu priečku.

Hrdinom duelu bol trojgólový Milan Kytnár. Center, ktorý si ešte v minulej sezóne na seba obliekal dres Zvolena. „Hetrik chutí výborne. Je jedno, či padol do siete bývalého klubu, dôležité je, že sme vyhrali,“ hovoril pred novinármi 30-ročný center. „Zvolen hral vo vysokom tempe, vytváral na nás neustále tlak. Miestami sme s tým mali problém, no vždy sme sa z toho nejako dostali a dali sme gól, čo nám pomohlo,“ hodnotil priebeh Kytnár, ktorý pomenoval hlavné dôvody výhry svojho tímu: „Boli sme silní v našom predbránkovom priestore. Aj keď sa Zvolen dostal k strelám, nepúšťali sme ich k dorážkam. Navyše, boli sme dôrazní aj pred ich bránkou. Z toho padali góly.“

Milan Kytnár
Milan Kytnár sa na ľade svojho bývalého klubu presadil trikrát (foto: Vladimír Chramazda)

Práve dôraz pred gólmanom Tomekom bol základom všetkých presných zásahov 30-ročného rodáka z Topoľčian. To je jeho typický rukopis. „Dá sa to tak povedať, no dnes tam zostávali puky pred bránkou. Predtým smerovali vždy von, teraz sme mali možnosť dostať sa k nim,“ usmieval sa „Kyťo“, ktorý sa po náročnom začiatku ročníka dostáva do formy. V 26 zápasoch nazbieral trinásť bodov. „Mal som ťažký úvod sezóny sprevádzaný zraneniami. Musím však povedať, že sa cítim od zápasu k zápasu lepšie. Blíži sa vrchol sezóny, dúfam, že to do play off ešte doladím,“ verí hokejista, ktorý si v drese Edmontonu pripísal jeden štart v NHL. Pri záverečnom podávaní rúk sa s viacerými ex-spoluhráčmi pustil do krátkej debaty. „Pozdravili sme sa a popriali si všetko dobré. V tomto roku sme sa s chalanmi ešte nestretli. Okrem toho ma podpichovali, že tie tri góly som si mohol odpustiť. Boli to však viac-menej gratulácie,“ dodal Kytnár.

Dve tretiny boli bryndziari na ľade lepším celkom. Aj preto v ich pozápasových vyjadreniach prevládali zmiešané pocity. „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Hlavne v druhej tretine sme Slovan zatlačili, no hostia boli veľmi efektívni. Ťažko sa to hodnotí. Zas nám ušli body s mužstvom z prvej štvorky. Slovan dal päť gólov a preto vyhral,“ smútil Adam Drgoň. Rozhodujúci gól strelil Tomáš Zigo. Prebiehala 44. sekunda tretej tretiny. „Je škoda, keď dostanete taký rýchly gól. Tam sa to asi zlomilo. Po zbytočnej strate puku skórovali. No je to za nami, oddýchneme si a ideme ďalej,“ pokračuje 34-ročný bek.

Adam Drgoň
Adam Drgoň bol z prehry sklamaný (foto: jäzva)

V dueloch proti celkom z čela tabuľky sa Zvolen v tejto sezóne výsledkovo trápi. Prečo tomu tak je? „Radšej sa nad tým ani nezamýšľam. Párkrát sme si to už povedali v kabíne, vnímame to. No neviem, prečo to nejde. Vieme, čo máme zlepšiť, na čom máme zapracovať. Chlieb sa však láme až v marci a v apríli. Toto je v úvodzovkách len základná časť,“ hovorí Drgoň. Ďalším nepríjemným faktom je skutočnosť, že proti Zvolenu sa v tejto sezóne darí jeho bývalým hráčom. Pod Pustým hradom už dokázali excelovať Šišovský so Zuzinom, Handlovský a najnovšie i Kytnár. „Neviem, čo k tomu povedať, no je to tak. Chalani, ktorí tu hrali minulý rok, tu rozhodujú zápasy svojimi gólmi. Je to možno náhoda, možno nie, naozaj neviem,“ zakončil Drgoň.

zdroj: facebook HKM Zvolen

Zvolen - Slovan (12.1) (36 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia