spravy.sk spravy.sk

Utorkový program je skromný, no poriadne atraktívny
zdroj: foto jäzva

Utorkový program je skromný, no poriadne atraktívny

Utorkový program Tipsport ligy ponúka iba dve stretnutia, no predovšetkým duel medzi Slovanom Bratislava a HC Košice vzbudzuje silnú pozornosť.

HC Slovan Bratislava - HC Košice - 18.30 h

Tretí Slovan hostí v predohrávke 47. kola prvé Košice a jednoznačným cieľom "belasých" bude zredukovať aktuálnu päťbodovú stratu. Súboje medzi metropolami západu a východu sú zakaždým mimoriadne atraktívne a očakávať sa dá opäť plný dom. Obaja súperi majú výbornú formu. Bratislavčania vyhrali trikrát v rade a počas posledných dvoch výjazdov vybojovali na Liptove a vo Zvolene zhodné víťazstvá 5:2. "Oceliari" sú na tom ešte lepšie a zabodovať dokázali v posledných šestnástich zápasoch. Zaujímavosťou je, že všetky tri tohtosezónne zápasy týchto rivalov priniesli výsledok 2:1. V prvom prípade uspel Slovan v Steel aréne, potom sa dvakrát v rade tešili Košičania. 

MAC Újbuda Budapešť - HC Mikron Nové Zámky - 19.00 h

V tomto súboji 41. kola ide naopak o súboj tímov zo spodnej časti tabuľky. Aj tento duel však má prívlastok šesťbodový, veď Nové Zámky strácajú na jedenástu Budapešť iba štyri body.  "Medvede" "po výhrach nad Košicami a Miškovcom vybuchli s Nitrou (2:6), hostia pokračujú v trápení a z posledných šiestich stretnutí vyhrali iba jediný (proti Slovanu). Zápasy týchto súperov prinášajú v tejto sezóne iba domáce víťazstvá. Nové Zámky uspeli na svojom ľade 7:4 a 5:3, vonku však prehrali vysoko 1:7.

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia