spravy.sk spravy.sk

Budapešť stratila náskok v posledných sekundách, gól dostali aj v predĺžení
zdroj: jäzva

Budapešť stratila náskok v posledných sekundách, gól dostali aj v predĺžení

Tipsport liga 2019/2020 - predohrávka 41. kola

MAC Budapešť - HC Mikron Nové Zámky 3:4 pp (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1) 
Góly: 26. Terbócs (Orban), 37. McNally (Orban), 38. Orban - 30. Hatala (Ordzovenský, Pospíšil), 40. Stupka (Ordzovenský)59. Stupka (Hruška), 64. Pospíšil (Drtina, Stupka)

MAC Budapešť: Bernard – Pozsgai, McNally, Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Loczi, Bugár – Sofron, Langkow, Klempa – Terbócz, Stretch, Orban – Bodó, Pitt, Kreisz – Szigeti, Majoross, Szücs 

HC Mikron Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Pospíšil, Bajtek, Stupka – Obdržálek, Holovič, Jurík – Števuliak, Fábry, Andrisík - Mikula, Huška, Rogoň

Domáci sa mohli dostať do vedenia už v tretej minúte, no Majoross nezužitkoval prečíslenie, na opačnej strane sa blysol brankár Bernard. V závere prvej tretiny mohol otvoriť skóre Klempa, tentoraz sa ukázal Pavlas.

MAC sa dočkal v 26. minúte, Terbócs sa dostal k puku po vhadzovaní a trafil presne. Hostia odpovedali v 30. minúte zásluhou Hatalu, ktorý sa najlepšie zorientoval pred Bernardovou bránkou. Potom však prišla katastrofálna pasáž Nových Zámkov. V 37. minúte využil presilovku Bodó, o 34 sekúnd neskôr pridal tretí zásah domácich Orban. Novozámočanom však ešte pred prestávkou dal nádej Ordzovenský, ktorý s pomocou šťastia a teču skorigoval na 2:3.

V záverečnom dejstve domáci bránili a nedovolili hosťom vypracovať si vážnejšie príležitosti. V závere však predsa prišli o tri body. Duel poslal do predĺženie 70 sekúnd pred klaksónom Sutpka a hostia sa napokon dočkali víťazstva, keď po troch minútach predĺženia rozhodol Pospíšil.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia