spravy.sk spravy.sk

Šláger predposledného kola v Bratislave, Žilinčania hrajú o udržanie šance na prvú šestku
zdroj: foto jäzva

Šláger predposledného kola v Bratislave, Žilinčania hrajú o udržanie šance na prvú šestku

V Slovenskej hokejovej lige ide do tuhého a na programe je už predposledné kolo základnej časti. To ponúka iba štyri stretnutia, nakoľko duel medzi Spišskou Novou Vsou a Trnavou predohrali (5:1).

Zápas kola: Bratislava - Martin

Favorit kola: Topoľčany

Čierny kôň kola: Žilina

Otázka kola: Uživí si Žilina šancu na prvú šestku až do posledného kola?

Bratislava Capitals - HK Vitar Martin - 18.00 h

Hráči Capitals už majú prvenstvo v základnej časti isté a toto bude ich posledný duel v tejto fáze. Súboj posledného kola proti Skalici si už totiž predohrali (6:4). Bratislavčania môžu hrať uvoľnene a cieľom bude zaokrúhliť víťaznú sériu na desať duelov. Body však potrebuje akútnejšie súper z Turca. Martin stráca na Topoľčany dva body a stále tak reálne živí šancu na zisk druhej priečky. Aj hokejisti Vitaru hrajú v dobrej forme. Zabodovať dokázali v posledných piatich zápasoch, pričom po štyroch výhrach podľahli v derby Žiline 1:2 po predĺžení. V prvých dvoch vzájomných zápasoch vyhrali Capitals 5:3 (doma) a 7:1 (vonku), naposledy sa však tešili po domácom víťazstve 4:3 Turčania.

Náš tip: 1X

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Skalica - 18.00 h

Panteri už základnú časť iba dohrávajú, aj keď teoreticky ešte môžu preskočiť ôsme Levice. Tento duel je však oveľa dôležitejší pre hostí. Skalicu čaká posledný zápas dlhodobej fázy a ak by v ňom nezabodovali, vložili by do rúk silné karty svojmu prenasledovateľovi zo Žiliny. Ak však Záhoráci zabodujú naplno, môžu sa začať pripravovať na súboje v elitnom poltucte. Považania ťahajú sériu piatich prehier, Skalica po hladkej výhre 6:1 nad Spišskou Novou Vsou neuspela v predohrávke posledného kola v Bratislave (4:6). V prvých dvoch vzájomných súbojoch sezóny uspeli "králi" (10:1 a 4:3), naposledy však hráči HK´95 lúpili na Záhorí, kde vyhrali 3:0.

Náš tip:2

HC Topoľčany - HK Levice - 18.00 h

Ak by Martin neuspel v Bratislave, môžu Topoľčany svoju druhú priečku spečatiť už dnes. Potrebujú však zdolať nováčika z Levíc. Na papieri sa to javí ako veľmi reálny scenár, veď Žochári vyhrali trikrát v rade, zatiaľ čo Levice naopak trikrát v rade prehrali. Aj vzájomné zápasy hovoria v prospech favorita, ktorý uspel vo všetkých troch prípadoch (3:2, 3:1, 4:3 po nájazdoch).

Náš tip: 1

MHK TSS GROUP Dubnica - MsHK DOXXbet Žilina - 18.00 h

Dubnica skončí po základnej časti štvrtá, Žilina je momentálne siedma. Ak sa chcú Vlci dostať do elitného poltucta, musia v Dubnici bezpodmienečne vyhrať a aj tak to nebudú mať vo svojich rukách. Skúsiť to však určite skúsia, veď v poslednom čase hrá tím spod Dubňa vo svojej najlepšej forme a momentálne ťahá štvorzápasovú sériu výhier. Domáci zabodovali v posledných troch kolách a naposledy uspeli 3:0 v Leviciach. V prvých dvoch vzájomných stretnutiach sezóny triumfoval MHK 5:2 a 2:0, naposledy prehral v Žiline 2:5.

Náš tip: X2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia