spravy.sk spravy.sk

Miestenku do play-off si vybojovala Bratislava, Humenné sa trápilo do konca, v Bardejove rozhodla prostredná tretina
zdroj: foto: Matej Hank

2. hokejová liga mala v sobotu 18.1. na programe posledné kolo skupinovej časti.

Najdôležitejším zápasom posledného kola bol duel medzi Partizánskym a Bratislavský hokejovým klubom. Veľmi vyrovnaný priebeh prinieslo výhru 7:4 a postup do play-off Bratislave, ktorá si zmeria sily s lídrom z Púchova.

Dolný Kubín si vo vyrovnanom zápase s predposlednou Senicou poradil 2:1 a potvrdil tretiu pozíciu v tabuľke.

Humenné nastúpilo v poslednom kole proti Kežmarku. Humenčania nehrali žiadny agresívny hokej a prvý gól strelili až päť minút pred koncom. S výsledkom 2:0 sa tak rozlúčili so skupinovou časťou.

Rimavská Sobota sa v príprave na play-off zápasmi proti Bardejovu stretla s práve týmto súperom. Svoju dominanciu v lige potvrdili a výsledkom 4:1 tak kráčajú za vysnívaným titulom a postupom do prvej ligy.

Skupina A (Západ)
HK Brezno - PHC Budapest 11:1 (2:1, 4:0, 5:0)
Góly: 8. Pinka (Laubert, Burčík), 17. Znak (Pinka, Laubert), 22. Pinka (Lunter, Laubert), 31. Faško (Matzenauer, Turňa), 34. Šebest (Koštial, Burčík), 36. Znak (Laubert, Znak), 48. Laubert (Znak, Pinka), 48. Pinka (Znak, Laubert), 50. Rybár (Lunter, Adamčík), 51. Znak (Laubert, Vais), 57. Bauer (Guttmann, Lupták) - 2. Fekecs

HK Iskra Partizánske - Bratislavský hokejový klub 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)
Góly: 17. Peniaška (Gašparovič, Školka), 18. Lunter (Košecký), 26. Káčer, 57. Mihalik (Tvrdík, Káčer) - 10. Ševčík (Ficel, Bednarič), 24. Glemba (Jaško, Jastrabík), 31. Jaško (Glemba, Jastrabík), 38. Glemba (Jaško, Furdek), 44. Jaško (Jastrabík, Glemba), 48. Glemba (Ficel), 60. Furdek (Glemba)

MHK Dolný Kubín - HK 91 Senica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 12. Záň (Lupták, Bukna), 49. Šeliga (Polerecký, Šugár) - 34. Heleší (Kuna, Záviš)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HC Prievidza 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Góly: 5. Uram (Goga, Srnka), 7. Uram (Jakubík, Goga), 20. Dobrý (Mihalík, Stumpel), 26. Magdolen (Tatár), 49. Dobrý (Mihalík, Stumpel), 50. Jakubík (Uram, Tomaška), 58. Jakubík (Uram, Goga) - 29. Hegli (Beňadik, Mendel)

Skupina B (Východ)
HC 19 Humenné - MHK Kežmarok 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 55. Šiňanský (Toma), 59. Vaško (Šándor, Markuš)

MHk 32 Liptovský Mikuláš B - HC Rebellion Gelnica 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Góly: 27. Janček (Šoltís, Pavlovič), 27. Janček (Danko), 28. Halaj (Laučík, Fiala), 29. Oravec (Gažo, Staroň), 41. Oravec (Staroň, Gažo)

UKS MOSiR Sanok - HK Sabinov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 5. Bialy (Filipek, Strzyžowski), 40. Minemoto, 57. Filipek (Strzyžowski, Olearczyk) - 54. Horvát (Duplinský, Vilček!

HK Bardejov - HKM Rimavská Sobota 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)
Góly: 23. Hrabčák (Komloš, Leskovjanský) - 22. Buda (Matúška, Koniar), 33. Zorvan, 34. Stríž (Matúška), 35. Spirodonov (Vilchinskiy), 60. Vyskoč (Zorvan, Zošiak)