spravy.sk spravy.sk

Talent z Liptova nachádza šťastie v Poprade, vzorom je mu motorová myš Gallagher
zdroj: foto jäzva

Talent z Liptova nachádza šťastie v Poprade, vzorom je mu motorová myš Gallagher

Nedeľňajšie 21. narodeniny oslávil v pozícii najlepšieho strelca juniorskej extraligy a hráča, ktorý sa pomaličky pokúša nájsť pozíciu v tipsportligovom tíme HK Poprad. Michal Králik.

„Vždy to môže byť aj lepšie, ale musím byť spokojný,“ hovorí šikovný odchovanec Liptovského Mikuláša, ktorý nastrieľal v 31 zápasoch juniorskej sezóny 28 gólov. So ziskom 43 bodov navyše stráca na najproduktívnejšieho hráča súťaže Gabriela Vereša z Košíc iba jediný bod. „Za tie svoje góly však vďačím celému tímu a hlavne súhre v útoku. Bez takých nahrávok by som toľko gólov nenastrieľal.“Pred druhým Adamom Baranom z Nitry má momentálne sedemgólový náskok a má tak výborne zamiesené k zisku titulu najlepšieho strelca juniorskej súťaže.

„Mám to v hlavne, ale zároveň na to nechcem myslieť. Potom by mi to totiž zväzovalo ruky. Bolo by to však pekné,“
pousmial sa 21-ročný útočník, ktorý je skromný na slová, no na ľade pôsobí ako hladný dravec. Svoju streleckú pohotovosť už predviedol aj v Tipsport lige, keď si na ľade Miškovca otvoril seniorský strelecký účet.

„Boli to zimomriavky. Škoda, že sme vtedy nevyhrali, ale pocit to bol super,“
spomína Králik na svoj gól zo Štefanského kola. Bezprostredne po ňom vyjadril obavy z platby do tímovej kasičky, no jeho peňaženka to zatiaľ nepocítila. „Zatiaľ stále nič. Asi čakajú, kým dostanem nejakú výplatu.“V drese A-tímu „kamzíkov“ nastúpil v tejto sezóne v osemnástich zápasoch, no z pohľadu minutáže hrá samozrejme prím juniorka.

„Je to celkom náročné,
“ hovorí na margo pendlovania medzi dvoma súťažami. „Vždy keď sa totiž vrátim z áčka do juniorky, tak cítim zodpovednosť. Viem, že sa odo mňa čaká, že budem mužstvo ťahať. Snažím sa nesklamať. A keď som v áčku, tak nechcem premrhať svoju šancu.“

Do Popradu sa presunul po diaľnici z Liptovského Mikuláša už pred tromi rokmi a hoci to má teraz do školy ďalej, svoj krok neľutuje.

„Pred tromi rokmi som mal podpísať zmluvu, no doma na Liptove som nevidel také možnosti progresu ako tu. Teraz už viem, že som urobil dobre. V Poprade vždy dávali šancu mladým, ale poviem úprimne, neveril som, že si v tejto sezóne zahrám za áčko toľko zápasov. Som za to vďačný,
“ konštatuje študent piateho ročníka Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši. V podtatranskom regióne by nemal mať s takýmto typom vzdelania problém s uplatnením, no on sám verí, že nadobudnuté vedomosti tak skoro realizovať nebude. „Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, ale teraz myslím hlavne na hokej. Ja som otvorený všetkému, ale bol by som rád, ak by si ma chcel podržať v Poprade.“

Michal Králik (3)Čuch na góly je v prípade Michala Králika nespochybniteľný, istým hendikepom sú nateraz fyzické parametre. So svojimi 175 centimetrami a 75 kilogramami musí vsádzať skôr na šikovnosť ako na silovú stránku. Niet divu, že jeho vzorom je hráč podobných parametrov.

„Páčia sa mi viacerí hráči, ale inšpiráciou je pre mňa hlavne Brendan Gallagher z Montrealu. Taká motorová myš. Chodí pred bránku a má čuch na góly. Jeho teda sledujem asi najviac,“
upozornil Králik na 174-centimetrov vysokého krídelníka Canadiens. „Čo sa týka Popradu, tak sa mi páči strela a bojovnosť Lukáša Handlovského. S ním sa však veľmi nepodobáme a ak by som sa mu mal váhovo dorovnať, tak by som ešte musel pojesť veľa halušiek,“ uzavrel s úsmevom pre hokej.sk najlepší strelec juniorskej extraligy Michal Králik.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia