spravy.sk spravy.sk

Obnovené trénerské premiéry v Nitre i Miškovci, Poprad hostí v šlágri majstra
zdroj: foto jäzva

Obnovené trénerské premiéry v Nitre i Miškovci, Poprad hostí v šlágri majstra

Pred 43. kolom Tipsport ligy sa udiali trénerské výmeny v Nitre i v Miškovci a viaceré zmeny v kádroch zrealizovali aj v iných kluboch.

Zápas kola: Poprad - Banská Bystrica

Favorit kola: Slovan Bratislava

Čierny kôň kola: Nové Zámky

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Adam Lapšanský. 29-ročnému Spišiakovi popradský dres vždy sedel. Ako hráč Trenčína mal v tejto sezóne priemer pol bodu na zápas, v Poprade zaznamenal v prvých dvoch stretnutiach dva góly a asistenciu. Zaboduje aj v šlágri proti majstrovi?

Otázka kola: Zastaví majster víťazný pochod Popradčanov?

HK Nitra - HK Dukla Trenčín - 18.00 h

Corgoni vyhrali iba jeden z posledných štyroch zápasov a prvá šestka sa im tak nepríjemne vzďaľuje. V Nitre sa rozhodli konať a odvolali trénera Mariána Bažányho. Jeho miesto zaujmú Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik. Pomôže to naštartovať trápiaci sa tím? Zranenie brankára Miroslava Hanuljaka donútilo vedenie konať aj v tejto otázke a na pomoc tak prichádza Adam Nagy. Zmena v kádri sa však udiala aj pod Čákovým hradom a v Dukle už nepočítajú s českým útočníkom Stanislavom Balánom. Trenčania si zlepšili náladu po troch prehrách triumfom 6:3 v Budapešti a svoju pozíciu v elitnom poltucte majú pomerne pevnú. Ak však nechcú pripustiť problémy, potrebujú zvládať práve takéto zápasy s prenasledovateľmi. V tejto sezóne sú žlto-červení kráľmi vzájomných zápasov, veď Nitru zdolali vo všetkých troch prípadoch (3:2 a 2:0 doma, 3:2 pp vonku).

Náš tip: 1X

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Košice - 18.00 h

Košičania sa ešte nedávno slnili na čele tabuľky, no séria troch prehier všetko zmenila. Na takéto šnúry "oceliari" zvyknutí nie sú a určite urobia všetko preto, aby sa pred nedeľňajším šlágrom v Banskej Bystrici dostali do lepšej nálady. Súpera na to majú ideálneho, veď aj Detva prehrala dvakrát v rade a v tabuľke stráca východniarov rovných štyridsať bodov. Vzájomné zápasy týchto súperov sú spravidla veľmi vyrovnané. V tom prvom vyhrali v tejto sezóne "medvede" v Steel aréne 4:1 (hetrik Jána Sýkoru), potom uspeli dvakrát výsledkom 3:2 Košičania.

Náš tip: 2

HK Poprad - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - 18.00 h

V šlágri kola na seba narazia štvrtý a druhý tím súťaže. Obaja sú pritom vo výbornej forme. Poprad ťahá päťzápasovú víťaznú sériu, majster zabodoval dokonca v posledných desiatich stretnutiach. V Poprade privítali brankára Mateja Kristína a na výmenu poslali do Nových Zámkov Patrika Nechvátala. Pomohli si tak aj z pohľadu legionárskych kvót. V prvých dvoch vzájomných zápasoch uspeli "barani" (3:2 vonku a 4:1 doma), naposledy však Podtatranci vyhrali pod Urpínom 2:1. Domáci si musia dať pozor hlavne na najlepšie presilovky ligy, ktorými disponujú práve Banskobystričania.

Náš tip: X

HC Mikron Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék Miškovec - 18.30 h

Na oboch stranách sa včera udiali zaujímavé zmeny. V Nových Zámkoch privítali brankára Patrika Nechvátala, v Miškovci nového trénera Glena Hanlona, ktorý nahradil Marcela Rodmana. Hráči DVTK totiž prehrali štyrikrát v rade (vrátane dvoch prehier v Maďarskom pohári). V samotnej Tipsport lige vyhrali iba jeden z posledných siedmich stretnutí. Šanca na prvú šestku sa tak "ľadovým medveďom" znižuje. "Býci" vyhrali v posledných dvoch kolách nad Budapešťou i Nitrou a v tabuľke sa vďaka tomu konečne posunuli pred MAC. Potvrdia zlepšujúcu sa formu aj proti ďalšiemu maďarskému súperovi?

Náš tip: 1X

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce - 18.30 h

Líder tabuľky má o 25 bodov viac ako Michalovce. Tie sa snažia zabojovať o prvú šestku a k tomu potrebujú body. Favorit je jasný, veď Slovan hrá vo výbornej forme a zabodoval sedemkrát po sebe. Naposledy však doma podľahol Banskej Bystrici 3:4 po predĺžení. Dukla vybojovala v posledných dvoch kolách tesné výhry nad majstrom a v Miškovci. V prvom vzájomnom stretnutí uspel nováčik na domácom ľade v pomere 4:3, v ďalších dvoch dueloch uspeli "belasí" doma i vonku 5:2. 

Náš tip: 1

MAC Újbuda Budapešť - MHk 32 Liptovský Mikuláš - 19.00 h

V súboji dvoch tímov z chvosta tabuľky má Mikuláš šancu na zredukovanie osembodovej straty na Budapešť. Liptáci sa dočkali výhry po šiestich prehrách, keď prekvapili v košickej Steel aréne (2:1). "Medvede" z Maďarska sú v útlme a v Tipsport lige prehrali trikrát v rade. V prvých dvoch zápasoch uspeli domáce tímy (MAC vyhral 6:0, MHK 32 3:2), naposledy sa to však zmenilo a MAC uspel na Liptove 2:1. Dokážu mu to zverenci Antona Tomka oplatiť?

Náš tip: X2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia