spravy.sk spravy.sk

Súboj najlepších v Topoľčanoch, najslabší si dajú rande v Trnave
zdroj: facebook.com/bratislavacapitals

Súboj najlepších v Topoľčanoch, najslabší si dajú rande v Trnave

Program Slovenskej hokejovej ligy dnes pokračuje druhým nadstavbovým kolom. Jeho ozdobou bude súboj dvoch najvyššie postavených tímov v Topoľčanoch.

Skupina o 1. až 6. miesto:

HK Spišská Nová Ves - MHK TSS GROUP Dubnica - 17.30 h

Spišiaci prehrali v úvodnom nadstavbovom kole 2:5 v Bratislave a utrpeli tak už tretiu porážku v rade. Naposledy sa tešili ešte na Troch kráľov doma proti Trnave. Po troch stretnutiach na klziskách súperov sa predstavia opäť domácemu publiku a cieľom bude návrat na víťaznú cestu. Dubničania prišli o päťzápasovú bodové sériu prehrou 2:4 v Martine. Hokejisti MHK to na Spišiakov vedia a naplno zabodovali vo všetkých štyroch vzájomných dueloch sezóny (4:3 a 3:1 doma, 5:3 a 6:2 vonku). 

Náš tip: 1X

HK Skalica - HK Vitar Martin - 17.00 h

Záhoráci viedli v prvom kole nadstavby v Topoľčanoch 3:2. Napokon síce prehrali po predĺžení, no svoju bodovú sériu predĺžili na tri zápasy a potvrdili dobrú formu. Martin si po troch prehrách napravil chuť triumfom 4:2 nad Dubnicou. V prvých troch vzájomných zápasoch sezóny uspeli Turčania, naposledy sa však z víťazstva 3:2 tešili Skaličania. 

Náš tip: 1X

HC Topoľčany - Bratislava Capitals - 18.00 h

Dva najlepšie tímy súťaže delí až trinásť bodov a líderský post Capitals sa zdá byť neotrasiteľný. Tím z Bratislavy sa môže už dnes stať prvým tímom s 200 nastrieľanými gólmi (momentálne ich má 198). Do mužstva navyše pribudol skúsený brankár Matt Climie. Víťazná séria lídra trvá už jedenásť zápasov. Aj Žochári však ťahajú sedemzápasovú bodovú sériu a nič lepšie teda momentálne v SHL nenájdeme.

Náš tip: 1

Skupina o 7. až 10. miesto:

HK Gladiators Trnava - HK ‘95 Považská Bystrica - 17.30 h

V Trnave sa stretnú naopak dva najslabšie tímy súťaže. Play-off sa zdá byť pre obe strany stratené, veď Trnava stráca na ôsmu pozíciu dvadsať bodov a Panteri natiahli prehrou v Leviciach svoju čiernu sériu  na sedem zápasov. V súbojoch jednookého so slepým sú na tom lepšie hráči Považskej Bystrice, ktorí vyhrali tri zo štyroch vzájomných zápasov. Naposledy však vyhrali Gladiátori 3:1. 

Náš tip: X2

MsHK DOXXbet Žilina - HK Levice - 18.00 h

Žilina s Levicami odskočili svojim súperom v nižšej nadstavbe a je málo pravdepodobné, že si svoje pozície vymenia. Vlci majú pred Tekovčanmi osembodový náskok a v tejto skupine veľa bodov nestratia. V prvom kole nadstavby sfúkli Trnavu 7:2, Levice natiahli proti Považskej Bystrici víťaznú sériu na tri duely. Vo všetkých štyroch vzájomných stretnutiach sezóny zabodovali naplno Žilinčania.

Náš tip: 1

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia