spravy.sk spravy.sk

Nedisciplinovanosť obrala navrátilcov o úsmevy, Ceman hovoril o hanbe ligy
zdroj: jäzva

Nedisciplinovanosť obrala navrátilcov o úsmevy, Ceman hovoril o hanbe ligy

Keď dokázali Banskobystričania otočiť skóre zápasu v Poprade z 0:1 na 2:1, zdali sa byť na najlepšej ceste za víťazstvom.

V závere 35. minúty ich však obral o výhodu presilovej hry seknutím Ján Brejčák a to ešte netušili, čo sa bude diať v nasledujúcich minútach. V 37. minúte pustil emócie na uzdu obranca Jordon Southorn, ktorý nahádzal smerom k rozhodcom rukavice a oheň a síru na nich metal ešte aj počas odchodu do kabín. Za túto „kultúrnu vložku“ nafasoval 10+20+25 min. a putoval pod sprchy. A aby toho nebolo málo, k tomu sa neskôr pridal aj trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche a „barani“ tak hrali v oslabení osem minút (z toho dvakrát traja proti piatim)

„Je to škoda a hanba, myslím, mám teraz veľa myšlienok v hlave, ktoré nemôžem povedať,
“ reagoval na udalosti z ľadu tréner Dan Ceman na pozápasovej tlačovke. „Veľkým faktorom pri našej prehre boli početné vylúčenia a z nich plynúce oslabovky. Na druhú stranu, je veľmi ťažké uhrať zápas, nad ktorým stratíte kontrolu. Náš hráč krvácal pri prvom góle domácich. Pri druhom sme boli v rohu hákovaní. Hral sa ale vynikajúci zápas pre divákov. Je hanbou, ako sa v niektorých zápasoch rozhoduje, ale nedalo sa proti tomu hrať. Je to hanba pre celú ligu."

Jordon Southorn
jäzvaEmócie na strane hostí doznievali aj po zápase. Počas podávania rúk adresoval slovnú nálož rozhodcom Cason Hohmann, ktorý si tak vyslúžil osobný trest 20 minút ešte aj po zápase.

„Nemôžeme byť spokojní. Do Popradu sme išli vyhrať a to sa nám nepodarilo. Hrali sme totiž až príliš veľa v oslabení. V druhej tretine sme síce výsledok otočili a mali sme to pod kontrolou, potom sme však boli celý čas na trestnej lavici a to nás stálo body,“
povzdychol si útočník Samuel Mlynarovič, podľa ktorého stála hra v oslabení obrovské množstvo síl. Tie potom chýbali v závere. „Bolo to ťažké. Hrali sme traja do konca tretiny a ten dôležitý tretí gól potom strelili oni.“

Dvadsaťdeväťročný popradský odchovanec mal pritom zamiesené k triumfálnemu návratu na domovský ľad. V 28. minúte totiž vyrovnával svojim ôsmim gólom sezóny na 1:1.

„To k hokeju patrí. Teraz som hráčom Bystrice a som tam šťastný. Strieľam góly a verím, že budem naďalej užitočným hráčom svojho tímu. Teší ma, že pribúdajú góly, ale hlavne mi pribudol čas na ľade. To je pre každého hráča podstatné,
“ upozornil Mlynarovič, ktorý po príchode pod Urpín strelecky pookrial. Zatiaľ čo v úvode sezóny skóroval v popradskom drese v 26 zápasoch iba trikrát, teraz už strelil päť gólov v desiatich dueloch. 

Samuel Mlynarovč po góle
jäzva


Okrem prehry mrzela tím majstra aj strata útočníka Tomáša Hrnku, ktorý utrpel po nešťastnom zásahu korčuľou hlbokú tržnú ranu za uchom. „Ja som to nevidel, videl som už až tú jeho ranu. Myslím si však, že to bude dobré a prajem mu rýchle uzdravenie,“ poznamenal Mlynarovič.

Piatkový zápas bol špeciálny aj pre brankára Marcela Melicherčíka. Tridsaťtriročný Popradčan absolvoval v bránke hostí svoju tohtoročnú tipsportligovú premiéru.

„Ja som sa cítil dobre a ak mám povedať, pravdu, tak som ani neveril, že sa do toho dostanem tak hladko. To, že hrám v Poprade som nevnímal,“
rozhovoril sa Melicherčík. „Predtým som to zažil počas pôsobenia v Košiciach a tak som to bral normálne. Dokonca som ani nemusel zháňať lístky pre najbližších. Kto chcel, ten prišiel a mal som tu pár členov rodiny a kamarátov.

Navrátilec do našej najvyššej súťaže predviedol 27 úspešných zákrokov a vzhľadom na spomínané vylúčenia sa veru musel neraz poriadne obracať.

„Bol to vyrovnaný zápas. V druhej tretine sme sa dostávali herne navrch, ale prišla séria vylúčení. Hrnka sa zranil, Southorn dostal trest do konca zápasu. Chýbali nám hráči, chýbali sily stratené v početnej nevýhode a napokon nám to ušlo,
“ povzdychol si gólman v Kristových rokoch, ktorý sa svojmu bývalému publiku predstavil v maske s košickými motívmi. „Novú masku mám už v šatni, ale nemal som ju ešte odskúšanú a tak som ju radšej na hlavu nedával. V nedeľu už však budem mať masku s iným motívom.“

Melicherčík, D. Brejčák
jäzvaPo dvoch sezónach v talianskom Bolzane začínal aktuálny ročník v Nemecku. Za druholigový Kassel odchytal 27 zápasov, no potom sa s klubom dohodol na rozviazaní zmluvy a posledné týždne trénoval práve pod Tatrami.

„Bol som tu možno tri týždne, ale v Poprade už mali vyriešených brankárov. Prišiel Nechvátal, ktorý chytal výborne a postupne chodili ponuky z domova i zahraničia. Napokon ma oslovila Banská Bystrica a to je veľmi silný klub so silným tímom. Máme široký káder a tie úspechy hovoria o tom, že sa to tu robí dobre,“
objasnil pozadie príchodu pod Urpín Melicherčík, ktorý vytvoril spoločne s Tylerom Beskorowanym veľmi silnú brankársku dvojicu. „Rozumieme si výborne. V šatni pri sebe sedíme spolu a rovnaké je to aj počas vonkajších zápasov. Tyler je úplne v pohode chlapík, s ktorým sme si sadli.“

Po vyše troch rokoch je teda opäť v našej najvyššej súťaži. Svoje potulky svetom rozhodne neľutuje. „Boli to nové skúsenosti, iná mentalita, iný hokej, iné štýly. Hralo sa to tam viac na forčeking a prečíslenia. Nebol to hokej ideálny pre brankára, ale aspoň to bola zábava,“ uzavrel Marcel Melicherčík svoju zahraničnú kapitolu.

Poprad - Banská Bystrica (24.1) - 43. kolo (155 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia