spravy.sk spravy.sk

Košičania pokračujú v negatívnej sérii, Bystričania získali ďalší cenný skalp
zdroj: foto: Lukáš Urbašík

Košičania pokračujú v negatívnej sérii, Bystričania získali ďalší cenný skalp

Nedeľný šláger pod Urpínom priniesol opatrný zápas, v ktorom sme po 60 minútach videli len dva góly. Duel medzi druhým a tretím mužstvom tabuľky museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hráči spod Urpína a košickú sériu prehier natiahli už na päť zápasov.

Súboj dvoch elitných mužstiev Tipsport ligy priniesol spočiatku opatrný a nezáživný priebeh, oba tímy nechceli otvoriť hru, obzvlášť Košice, ktoré ťahali dovtedy sériu štyroch prehier po sebe. „Košičania hrali opatrne, mali totiž hernú krízu, no aj náš úvod bol opatrnejší a obe mužstvá sa to báli na začiatku otvoriť,“ povedal o bezgólovom úvode Ján Brejčák, ktorý v tretej tretine dokázal odpovedať na presný zásah Jakuba Sukeľa a zápas tak poslal to predĺženia. Tam bol jediným úspešným strelcom Jordan Hickmott, ktorý zariadil pre „baranov“ dôležité víťazstvo. 

Bystričania siahali v tretej tretine na víťazstvo, svoje šance však využiť nedokázali (foto: Lukáš Urbašík)

„Máme šikovných hráčov, ktorí vedia premieňať nájazdy, no tie sú vo väčšine prípadov o šťastí,“ povedal na margo triumfu po samostatných nájazdoch Ján Brejčák, pre ktorého bol včerajší presný zásah vôbec prvým v sezóne: „Som rád, že sa mi podarilo skórovať, aj keď sa na získané body príliš nepozerám. Pred zápasom sme si povedali, že musíme hrať zodpovedne. Vieme, že Košice mali hernú krízu, ale mohlo sa to otočiť dnes aj v ich prospech. Aj po zápase sme si povedali, že musíme hrať na domácom ľade efektívnejšie a dôraznejšie.“

„Barani“ mali v závere stretnutia k dispozícii niekoľko presiloviek, no nepodarilo sa im využiť ani jednu z nich, až dvakrát hrali dokonca aj v krátkej početnej výhode o dvoch hráčov. „S dvoma bodmi proti Košiciam sme určite sme spokojní, no mali sme plno presiloviek, ktoré sme nevyužili a do ďalšieho duelu to musíme určite zlepšiť. Zápasy sa častokrát rozhodujú práve v presilovkách, dnes dal tréner šancu aj novým hráčom a tí musia ukázať, že na to majú,“ uzavrel Brejčák hodnotenie zápasu zo svojho pohľadu. 

Andrej Košarišťan bol pre svojou tím veľkou oporou (foto: Lukáš Urbašík)

Košičania podali najlepší výkon z ostatných zápasov, no ani ten nestačil na víťazstvo proti úradujúcemu majstrovi. „Oceliari“ prehrali už piate stretnutie za sebou a chýbajú im predovšetkým góly, v ostatných piatich dueloch ich strelili len sedem. „Prehra nás veľmi mrzí, natiahli sme tú sériu bez troch bodov, čo sme nechceli, ale, bohužiaľ, taký je hokej a v nájazdoch sme mali menej šťastia. Veril som, že to dnes príde, no, bohužiaľ, sa nám to nepodarilo. Veríme, že sa odrazíme aspoň od tohto získaného bodu a v ďalšom zápase ich už pridáme viac. Musíme začať každý od seba, zlepšiť naše výkony a výhry snáď prídu. Pevne verím, že sa zlepšíme a že nám to tam začne znovu padať, možno aj nejaké šťastné góly, ktoré nás naštartujú,“ povedal po zápase najlepší Košický hráč Andrej Košarišťan, ktorý svoj tím niekoľkokrát podržal a práve vďaka jeho skvelým zákrokom v tretej tretine boli východniari stále v hre o víťazstvo.

Banská Bystrica - Košice (26.01.) (26 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia