spravy.sk spravy.sk

Mikúš zažil gólový debut, šialená prestrelka ho zaskočila
zdroj: Vladimír Chramazda

Mikúš zažil gólový debut, šialená prestrelka ho zaskočila

Zápas medzi Zvolenom a Budapešťou nepatril medzi nejaké ťaháky 44. kola Tipsport ligy, no ak by diváci tušili, aké hody sa v nedeľu odohrajú, prišlo by ich na tribúny určite aj oveľa viac než 1425. Šialená prestrelka totiž ponúka až štrnásť gólov a málo vídané domáce víťazstvo 8:6.

„Nebolo to ideálne, ale ľudia na tribúnach si užili veľa gólov a hlavne naše víťazstvo. Urobili sme nejaké chyby v obrane, ale hlavné je, že sme sa vpredu presadili,“ pousmial sa po turbulentnom zápase krídelník Miloš Kelemen.

Spokojnosť s výhradami prezentoval aj autor dvoch gólov Bruno Mráz. „Hrajú na brejky a sú rýchli. Stačí zaváhanie a už vám utekajú. Hrali sme aj veľa oslabení a oni majú tie presilovky naozaj dobré. Ťažko sa to bráni,“ poznamenal 26-ročný bratislavský odchovanec, podľa ktorého išlo celkovo o ťažký zápas. „Budapešť má dobrých a rýchlych hráčov, pričom predovšetkým Langkow potvrdil povesť strelca. Veď nám dal tri góly. Napokon sme však vyhrali a tak sme spokojní.“Gólovú premiéru v drese HKM absolvoval útočník Juraj Mikúš, ktorý sa vrátil do našej najvyššej súťaže po vyše desiatich rokoch.

„Bolo to veľmi zvláštne. Veľa nepresností a dostávali sme ľahké góly. Ani neviem čo mám k tomu povedať, pretože to bol môj prvý zápas a neviem ako hrajú ostatné tímy v lige. Musíme však hrať lepšie. Za stavu 6:4 som si myslel, že to dohráme v pokoji, ale bolo to ako na kolotoči. To sa nesmie stávať,
“ netajil prekvapenie zo zažitého 32-ročný center, ktorý bol z českej extraligy zvyknutý na prísne dodržiavanie systému.

Práve zápasy proti MAC však ponúkajú často gólové hody a tento súper je známy svojim otvoreným hokejom. „Mojou jedinou skúsenosťou s maďarským hokejom bol doteraz ten pamätný reprezentačný zápas na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku, kde dával Ľuboš Bartečko na 4:3 v závere stretnutia. Proti maďarskému klubu som však hral prvýkrát.“

Vo svojom prvom zápase za Zvolen sa Mikúš predstavil v druhej formácii s krídlami Rastislavom Špirkom a Allanom McPhersonom.

V poslednom čase som toho veľa nenahral a tréningy nenahradia zápasy. Chcem sa teda dostať do fyzickej formy a verím, že výkony pôjdu nahor. Potešil ma prvý gól, ktorý mi určite pomôže,“ okomentoval svoj návrat do slovenskej Tipsport ligy Juraj Mikúš.

Zvolen - Budapešť (26.1.) (38 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia