spravy.sk spravy.sk

Desať hlavných kandidátov na výmenu
zdroj: TASR/AP

Desať hlavných kandidátov na výmenu

Zápas hviezd NHL je za nami a v tomto období sa v zámorí tradične spúšťa kolotoč s výmenami hráčov. Prestupový deadline 24. február núti kluby zvažovať svoje možnosti postupu do play-off. Tie, ktoré by mali mať vyraďovaciu časť istú, skúšajú svoje tímy posilniť. Tie zvyšné sa snažia správať tak, aby vylepšili svoju pozíciu do budúcnosti.

Portál sportingnews.com pri tejto príležitosti zostavil zoznam desiatich najhorúcejších kandidátov na zmenu dresu.

1. Chris Kreider, New York Rangers


Veľký, rýchly a technicky zručný ľavý krídelník sa stane v lete neobmedzeným voľným hráčom. Rangers sú momentálne jedenásť bodov za posledným postupujúcim do play-off a začínajú uvažovať o budúcej ezóne. Podľa insidera zo Sportsnet Elliotte Friedmana sa o Kreidera uchádzajú tímy Boston Bruins, Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins a St. Louis Blues.

2. Tyler Toffoli, Los Angeles Kings


Rýchly a obojstranný užitočný útočník, ktorý môže hrať na centri aj na krídle, môže osloviť kluby, ktorým sa nebude chcieť čakať na rozhodnutie Rangers týkajúce sa Kreidera. Kings sa nachádzajú v prestavbe a podľa všetkého sa budú snažiť o výhodné voľby v drafte. Podľa Pierre LeBruna z TSN si na Toffoliho brúsi zuby Calgary Flames. V hre je však aj provinčný rival z Edmontonu.

3. Jean-Gabriel Pageau, Ottawa Senators


27-ročný Pageau zaznamenal v 47 zápasoch bilanciu 19 gólov a 31 bodov. Má tam zamiesené k prekonaniu osobného maxima (30 gólov a 50 bodov). Podobne ako Toffoli, aj on je všestranne užitočný a v play-off idú jeho výkony nahor. Prakticky každému klubu by sa hodil do tretieho útoku a pre potreby oslabových hier. Bruce Garrioch z Ottawy Sun tvrdí, že o Jeana-Gabriela sa uchádza až pätnásť klubov. Hlavnými kandidátmi majú byť Penguins, Oilers a Islanders.

4. Alex Martinez, Los Angeles Kings


Na rozdiel od väčšiny hráčov na tomto zozname sa Martinez po sezóne nestane voľným hráčom. S Kings vlastní zmluvu do konca sezóny 2020-21, ktorá mu garantuje 4 milióny ročne. Tridsaťjedenročný obranca však disponuje obrovským play-off skúsenosťami a LA pomohol ku dvom Stanleyho pohárom. Jeho skúsenosti by sa tak hodili viacerým klubom a spomínajú sa hlavne Colorado, Carolina a Winnipeg.

5. Sami Vatanen, New Jersey Devils


Diabli vykonali viaceré zmeny v manažmente a svojho hviezdneho útočníka Taylora Halla poslali do Arizony. Ďalším na rade má byť všestranný obranca. Už v decembri sa v novinách Las Vegas Sun objavila informácia, že o 28-ročného obrancu prejavil záujem Las Vegas Golden Knights.

6. Alexandar Georgiev, New York Rangers


Dvadsaťtriročný ruský brankár narodený v Bulharsku odvádza dobré služby v pozícii dvojky Henrika Lundqvista. Na jeho miesto sa však pomaly tlačí ešte mladší Igor Šesťorkin. Georgiev sa stane v lete voľným hráčom a jeho nízky plat 792 000 dolárov je atraktívny aj pre iné kluby. Spoľahlivého a lacného brankára hľadajú napríklad v Toronte.

7. Brenden Dillon, San Jose Sharks


Dillon môže byť so svojim fyzickým štýlom veľmi atraktívnym hráčom pre tímy s play-off ambíciami. Podľa Friedmana sa o neho intenzívne zaujíma Toronto, no v hre sú aj Winnipeg, NY Islanders a Florida.

8. Mikael Granlund, Nashville Predators


Šikovný tvorca hry má na konte dve takmer 70-bodové sezóny, no v tomto ročníku sa bodovo trápi. Ak sa Nashville nepodarí prebojovať do play-off, mohol by sa 27-ročný krídelník dočkať výmeny dresu. Hlavnými záujemcami majú byť Bruins, aleb Penguins.

9. Andreas Athanasiou, Detroit Red Wings


Dvadsaťpäťročný útočník sa stane voľným hráčom. V sezóne 2018-19 nastrieľal 30 gólov a získal 54 bodov. Teraz má však na svojom konte iba 5 gólov a Detroit sa trápi na dne NHL. V rámci prestavby tímu teda generálnym manažér Steve Yzerman podľa všetkého využije aj výmenu tohto hráča. Na trhu má totiž slušnú hodnotu.

10. Iľja Kovaľčuk, Montreal Canadiens


Tridsaťšesťročný ruský útočník sa v Los Angeles trápil, no v Montreale výrazne ožil. V deviatich zápasoch získal osem bodov, pričom ročná zmluva na 700 00 dolárov nepredstavuje veľkú záťaž. Špekuluje sa teda o tom, že viaceré kluby by radi využili jeho služby počas play-off.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia