spravy.sk spravy.sk

Liptáci po tuhom boji uspeli v Nových Zámkoch, rozhodlo predĺženie
zdroj: jäzva

Liptáci po tuhom boji uspeli v Nových Zámkoch, rozhodlo predĺženie

Tipsport liga 2019/2020 - 45. kolo:

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v stredajšom 45. kole Tipsport Ligy v Nových Zámkoch 4:3 po predĺžení.

HC Mikron Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:4 pp (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 14. Stupka (Pospíšil, Ordzovenský), 43. Rogoň (Obdržálek, Mikuš), 52. Bajtek (Andrisík, Drtina) – 25. Vybiral (Kriška), 28. Kriška (Vybiral, Kramár), 49. Kriška (Vybiral, Lištiak), 64. Uhrík (Michalčin, Lištiak). Rozhodovali: T. Orolin, Snášel ml. - Valo, Rojík, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1146 divákov.

Nové Zámky: Nechvátal – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Pospíšil, Bajtek, Stupka – Rogoň, Fábry, Obdržálek – Števuliak, Hruška, Andrisík - Holovič, Mikula

Liptovský Mikuláš: Romančík - Nemec, Kurali, Petran, Droppa, Kramár, Michalčin, Smutný - Surový, Oško, Rud. Huna - Rich. Huna, Rób. Huna, Michalík - Vybiral, Lištiak, Kriška - Haluška, Uhrík, Nechaj

Aktívnejšie začali domáci, keď niekoľko náznakov šancí predviedla hlavne ich elitná formácia vedená Bajtekom. Šťastie skúšal Rogoň, na ktorého posunul puk v útočnej tretine Bajtek ale Romančík si situáciu postrážil. V sľubnej pozícii sa ocitol aj Pospíšil, no namiesto strely volil prihrávku na Hrušku, ktorú však narušil súper. V 8. minúte si na útočnej modrej čiare prebral puk Obdržálek, jeho nájazd však nedovolene blokoval hosťujúci Kurali. Zámčanom tak ponúkol úvodnú presilovku. Tí v nej Romančíka v podstate neohrozili. V prvej tretine sa hral skôr upracovaný hokej s nepresnosťami na oboch stranách, aktívnejší však boli Novozámčania. Svoju druhú presilovku domáci už využili. Stupka dostal od Pospíšila prihrávku do pravého útočného kruhu, neunáhlil sa a spoza protihráča vyslal gólový švih. Na chvíľu pohrozili aj Liptáci, ale Rudolf Huna pred bránou ani raz neuspel.

Druhé dejstvo začalo hrou štyroch proti štyrom, no vyzeralo to akoby domáci mali výhodu presilovky. Ojedinelý výpad Liptákov však priniesol Drtinov faul a boli to hostia, ktorí išli do početnej výhody. Nebezpečný pokus vyslal od modrej Petran, pritom ako pred bránou clonil Rudolf Huna, no domáci gólman bol na mieste. V 25. minúte prišlo k vyrovnaniu. Drtina stratil na obrannej modrej puk, zmocnil sa ho Kriška, medzi kruhmi našiel Vybirala a ten blafákom „vykúpal“ Nechvátala. Na druhej strane Mikula vyzval Števuliaka ale ten z prvej mieril vedľa, aby následne spoza brány dobre prihral Holovičovi, ktorý mieril len do brankára. Udreli tak opäť hostia. Kriška sa predral po pravom krídle až pred brankára a presnou strelou cez Nechvátalovu vyrážačku upravil na 1:2. Sľubnú príležitosť vyrovnať mal po Obdržálkovej prihrávke Pospíšil ale puk nezasiahol z prvej ideálne. V závere tretiny domáci opäť pridali, no následne ich pribrzdilo Mikušovo vylúčenie. Napriek tomu sa im ešte podarilo v absolútnom závere dostať puk za bránkovú čiaru, no rozhodca po porade tento gól neuznal.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Novozámčania. V 43. minúte sa po buly v ich útočnom pásme dostal puk k Rogoňovi, ktorý pohotovým švihom spomedzi kruhov vyrovnal na 2:2. Hneď na to mohla nakloniť misky váh na domácu stranu Hruškova formácia ale stav zostal nezmenený. Podobne pochodil aj prvý útok Zámkov. Boli to znova Liptáci, kto išiel do vedenia. V strede hracej plochy si cez Drtinu spracoval puk Vybiral, poslal ho na bránu, kde sa dostal až pred Krišku, ktorý prestrelil Nechvátala. Zámčanom sa však opäť vyrovnať, o tri minúty bol úspešným strelcom Bajtek – 3:3. Prinavrátiť vedenie mohol Liptákom Richard Huna ale z dobrej pozície pálil len do brankára. Duel nakoniec dospel do predĺženia.

Snáď najväčšiu šancu rozhodnúť v ňom mal Richard Huna, ale Nechvátal výborne zasiahol. Ale 101 sekúnd pred koncom sa však puk dostal na ľavom útočnom kruhu k Uhríkovi a ten zabezpečil bonusový bod Liptákom.

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: "Z môjho pohľadu to bol ťažký zápas. V prvej tretine sme mali z hry viac, no neboli sme efektívni v koncovke. Hokej sa hrá na góly. V druhej tretine sme začali voziť puky namiesto toho, aby sme viac kombinovali. Súper nás ľahšie obsadzoval, mali sme s tým problémy a dostali sme dva góly. Na hokejky nám došla nervozita, chýbala aj pozitívna emócia na striedačke. Aj keď sme to v tretej tretine dotiahli, spravili sme obrovské chyby v obrannom aj útočnom pásme a to sa ťažko vyhráva. Aj keď príde posledné mužstvo v tabuľke, chceme hrať na sto percent. A to nám v druhej a tretine chýbalo."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Prvá tretina bola jednoznačne v réžii Nových Zámkov, to musíme športovo priznať. Nepustili nás k ničomu, korčuľovali, strieľali, neviem prečo sme my stáli a pozerali na nich. Viac ako polovica tretiny sa odohrávala v našom pásme. V druhej tretine sa to zmenilo, začali sme viac korčuľovať, vytvárali sme si šance, tlak a išli sme do vedenia 2:1. Druhá tretina bola v našej réžii. V tej tretej to bolo také vyrovnané, Išli sme do vedenia, Nové Zámky vyrovnali, takže to skončilo nerozhodne. V predĺžení sme mali už pred gólom šance, ktoré sme nevyužili. Vzhľadom na to, že v predĺžení sme boli lepší, sme si tie dva body zaslúžili, čo sa nám aj podarilo potvrdiť."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia