spravy.sk spravy.sk

Agresivita oboch tímov ovládla zápas v Rimavskej Sobote. Magarilov: Zažil som to aj v KHL-ke
zdroj: foto: Matej Hank

Agresivita oboch tímov ovládla zápas v Rimavskej Sobote. Magarilov: Zažil som to aj v KHL-ke

HK Bardejov získal nedávno veľmi zaujímavú posilu. Ide o ruského brankára Sergeia Magarilova, bývalého gólmana Čerepovca. Do slovenského klubu sa pripojil pred play-off zápasmi proti Rimavskej Sobote.

Svoj prvý zápas odchytal práve na ľade gemerského súpera. Bardejovčania prehrali 2:0 a prvý gól inkasoval Magarilov veľmi nečakane, keď mu puk prepadol popod betóny. Ten druhý strelili domáci šesť sekúnd pred koncom. "Bolo to pre mňa náročné, pretože Rimavská Sobota je veľmi dobrý súper. Zápas bol dokonalý, čomu napomohlo aj rýchle korčuľovanie našich a domácich hráčov," povedal 34-ročný Magarilov

Rivalita medzi týmito tímami je badateľná, čomu napovedalo aj 58 trestných minút v zápase. Do toho všetkého sa v záverečnej minúte strhla aj hromadná bitka a na trestných laviciach oboch tímov bolo dokopy šesť hráčov. "Takéto situácie som zažil aj v KHL-ke a Bielorusku. Čakal som, že sa niečo podobné udeje, pretože ma v klube upozorňovali, ako to chodí v týchto dueloch. Nepozeral som sa na to a celý zápas som bol pokojný," zhodnotil brankár. 

Posledný duel skupinovej fázy medzi Bardejovom a Rimavskou Sobotou poznačil agresívny záver zápasu. Inak tomu nebolo ani teraz a slová trénera Jána Podkonického po výhre 5:1 môžeme spokojne zopakovať: "Čo sa ideme zraniť, pozabíjať? Tréner domácich nemal poslať hráčov do bitky. Bardejov hral veľmi dobre, hokej bol dobrý," rozhorčil sa otec Andreja Podkonického v poslednom zápase skupinovej časti. Podľa jeho reakcii na trénerskej lavičke v play-off zápase sa dalo zistiť, že aj keď jeho tím zvíťazil, je sklamaný z prístupu Bardejova.

Pravidlo, ktoré platí v Kontinentálnej hokejovej lige hovorí, že v tíme nemôže nastúpiť viac ako päť hráčov nad 27 rokov. "V Rusku som sa neudržal a v Bielorusku som sa nedohodol s trénerom a prezidentom. Išlo o nasadzovanie brankárov do zápasu. Zavolal mi agent z Ruska, či nechcem ísť do Bardejova a ja som tú ponuku s okamžitosťou prijal," zaspomínal Magarilov

Sergei Magarilov v drese HK Bardejov (foto: Matej Hank)
Sergei Magarilov v drese HK Bardejov (foto: Matej Hank)

Magarilov vymenil v bardejovskej bráne Ľuboša Krochtu, ktorý si v skupinovej časti pripísal šesť víťazstiev a úspešnosť mal 90,07 %. Uvidíme, či bude skúsený 34-ročný Rus dobrou akvizíciou pre klub a či vydrie postup cez silnú Rimavskú Sobotu. Navyše ciele, ktoré si HK Bardejov stanovil pred play-off sa už s určitosťou nesplnia. "Z Rimavskej by sme chceli do Bardejova priviesť dve výhry!“ povedal pred dvojzápasom s R. Sobotou tréner Paulovský

Kouč sa taktiež vyjadril aj na adresu nového brankára v tíme. "Na začiatku to bude mať brankár ťažké, kým sa aklimatizuje na naše podmienky. Na Slovensko priletel z Ruska v stredu. Spoluhráči mu budú musieť zo začiatku veľmi pomáhať, hrať to všetko zodpovedne, aby brankár dostal istotu v bráne," polemizoval kormidelník bardejovského tímu. 

Magarilov na prvom tréningu v Bardejove (foto: onlinebardejov.com)
Magarilov na prvom tréningu v Bardejove (foto: onlinebardejov.com)

Okrem skúseného brankára zavítalo do Bardejova aj bratské duo Pavol a Richard Hajdukovci, ktorý v skupinovej časti pôsobili v konkurenčnej Gelnici, kde sa im mimoriadne darilo. Kým mladší Richard získal 21 bodov za 9 gólov a 12 asistencií, jeho brat Pavol ich nazbieral desať (5+5). "Už dlhšie som sledoval mladšieho Riša, ktorého som aj skôr oslovil s ponukou pôsobenia v Bardejove, ale základnú časť chcel odohrať v Gelnici s prísľubom prestupu na playoff. Medzitým do tímu prišiel aj jeho brat Pavol a keď som videl počas zápasu s Gelnicou ich zohratosť a ako im to klape, tak som neváhal ich osloviť," doplnil Paulovský

Magarilov pôsobil štyri sezóny v druhej najlepšej lige sveta. Všetky duely odchytal za stálicu v KHL, Severstaľ Čerepovec. V aktuálnej sezóne pôsobil v bieloruskom Gomeli, kde odchytal tri zápasy. 

A čo by odkázal bývalý gólman Čerepovca súperovi pred nedeľným zápasom? "Keďže som brankár tak sa posnažím vychytať všetky puky, ktoré budú letieť na mňa," dodal odhodlane na záver. 

Rimavská Sobota - Bardejov (2:0) (22 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia