spravy.sk spravy.sk

V NHL podporujú boj za mentálne zdravie. Špeciálnymi maskami i ľadovým kúpeľom
zdroj:

V NHL podporujú boj za mentálne zdravie. Špeciálnymi maskami i ľadovým kúpeľom

Profesionálni športovci pravidelne podporujú aj rozličné charitatívne projekty a ruku k dielu najnovšie pridali hráči Winnipegu a Caroliny.

Brankári Winnipegu Jets Connor Hellbuyck a Laurent Brossoit predstavili špeciálne masky, ktoré upozorňujú na program podpory mentálneho zdravia. 

Tieto masky navrhli študenti Brienne Santos-Herlinda a Dalayoan-Yanna Vlahos. Neskôr budú vydražené a výťažok poputuje na konto nadácie True North Youth, ktorá pomáha deťom z Manitoby v oblasti uplatnenia fyzického, sociálneho a intelektuálneho potenciálu.

Zaujímavú iniciatívu vyvinul aj obranca Caroliny Hurricanes Jake Gardiner, ktorý sa so svojimi šiestimi spoluhráčmi vrhol do ľadovej vody.

Cieľom tejto aktivity bolo podporiť Špeciálne olympiády, ktoré sa venujú športu mentálne postihnutých ľudí.

Spoločne s Gardinerom si vodu jazera Raleigh vyskúšali aj Jordan Martinook, Jordan Staal, Brock McGinn, Trevor van Riemsdyk, Haydn Fleury a James Reimer.

"Nie je to také ľahké, že sa vyzlečiete a skočíte do vody. Najprv sme sa len vyzliekli do tričiek a šortiek a takto sme sa pripravovali pätnásť až dvadsať minút. Keď sme trochu vychladli, tak sme išli priamo do vody," uviedol Gardiner pre nhl.com.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia