spravy.sk spravy.sk

Pred Kaufland Cupom viacero návratov. Ramsay a Országh prezradili očakávania
zdroj: jäzva

Pred Kaufland Cupom viacero návratov. Ramsay a Országh prezradili očakávania

Bez dvojice Marek Ďaloga, Mislav Rosandič, ale s viacerými navrátilcami i asistentom Vladimírom Országhom odštartovali reprezentanti SR spoločnú prípravu na tohtotýždňový Kaufland Cup v Poprade (6.- 8. februára). Na zraze nechýbali ani hráči, ktorí nahradili šiestich pôvodne nominovaných, ktorí sa ospravedlnili zo zdravotných dôvodov. Slovenskí reprezentanti budú na turnaji obhajovať vlaňajšie prvenstvo, keďže však ide o súčasť prípravy na MS, pôjde trénerom aj o celkový dojem z výkonov.

Asistent trénera Vladimír Országh sa do hokejového diania vráti takmer po roku. "Za ten čas som si oddýchol, ale zároveň som sa aj hokejovo vzdelával a videl som hokej vo svete. Hokej mi chýbal, preto som rád, že som späť," netajil. V realizačnom tíme hlavného kormidelníka Craiga Ramsayho už v minulosti pôsobil, rovnako prakticky pozná aj všetkých hráčov nominovaných na Kaufland Cup. Trénerský štáb má pred trojdňovým podujatím svoje očakávania: "Stále je to príprava. Sme však doma a o to viac chceme uspieť v každom zápase. Máme veľa mladých hráčov, ktorých musíme zapracovať do systému reprezentácie," poznamenal Országh.

Hlavný tréner bude od hráčov vyžadovať rovnaké prvky ako na predošlých akciách. "Hrať rýchlo, tvrdo a snažiť sa vyhrať každý zápas. Situáciu nám mierne skomplikovali vynútené zmeny v nominácii, ale vďaka tomu môžeme vidieť nových adeptov pre reprezentáciu, ktorí majú šancu ukázať sa," uviedol Ramsay.

Vladimír Országh
Asistent trénera Vladimír Országh sa do hokejového diania vráti takmer po roku (foto: jäzva)

K reprezentácii sa po takmer roku pripojil aj obranca Dominik Graňák. Rekordér v počte štartov v najcennejšom drese pridá v Poprade k 192 zápasom ďalšie dva a priblíži sa jubilejnej dvestovke. "Či mi to veríte alebo nie, nie je to pre mňa dôležité. Do veľkej miery ma nominácia prekvapila, ale som za to veľmi rád. Vedel som, že ak niekto vypadne, tak budem zavolaný. Samozrejme, že chceme vyhrať, najmä keď sa hrá doma," povedal Graňák, ktorý v nominácii nahradil Michala Čajkovského.

Podobnú, takmer rok dlhú absenciu v reprezentácii má za sebou aj Martin Gernát. Pre 26-ročného obrancu Třinca bude Kaufland Cup prvá reprezentačná akcia v sezóne 2019/2020. "Chcem sa ukázať v čo najlepšom svetle a preniesť si pohodu z Třinca do reprezentácie. Verím, že si turnaj užijeme, keďže je to na domácej pôde. Mňa prídu povzbudiť rodičia, priateľka aj známi, keďže z Prešova je to neďaleko," poznamenal.

Dominik Graňák
Rekordér v počte štartov v najcennejšom drese Dominik Graňák sa v Poprade priblíži k jubilejnej dvestovke (foto: jäzva)

Zatiaľ čo pre skúsenejších obrancov Graňáka či Gernáta ide o jednu z mnohých seniorských akcií reprezentácie, pre 23-ročného Kristiána Pospíšila je to premiéra. "Som nadšený z toho, že tu môžem byť, telefonát manažéra Mira Šatana ma potešil. Teším sa na to, čo bude. Mal som pomalší rozbeh do sezóny, ale napokon sa to zlepšilo a som rád, že som si výkonmi vypýtal pozvánku do reprezentácie. Zlepšil som sa v korčuľovaní, v tomto smere som spravil výborný krok odchodom do Fínska," priznal.

Na úvodnom zraze chýbali obrancovia Marek Ďaloga a Mislav Rosandič, ktorí sa pripoja neskôr rovnako ako generálny manažér Miroslav Šatan. Z pôvodnej nominácie vypadla šestica hráčov - obranca Michal Čajkovský a útočníci Martin Bakoš, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Ján Sýkora a Michael Vandas. Ich miesta zaujali Dominik Graňák, Andrej Kollár, Jakub Sukeľ, Branislav Rapáč, Tomáš Zigo a Peter Zuzin.

Kristián Pospíšil
Kristián Pospíšil je z premiérovej reprezentačnej pozvánky nadšený (foto: jäzva)

Slováci odohrajú na Kaufland Cupe 2020 dva zápasy. Vo štvrtok o 18.00 h nastúpia proti Bielorusku a v sobotu o 14.00 proti olympijskému výberu Ruska.

Aktualizovaný káder na Kaufland Cup 2020 v Poprade:
Brankári:
Patrik Rybár (Kärpät Oulu, Fín.), Andrej Košarišťan (HC Košice)
Obrancovia:
Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Marek Ďaloga (Dinamo Riga, Lot./KHL), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec, ČR), Dominik Graňák (HC Karlovy Vary, ČR), Martin Chovan (HC 07 Detva), Patrik Koch (HC Košice), Mislav Rosandič (HC Vítkovice Ridera, ČR), Martin Štajnoch (HC Slovan Bratislava)
Útočníci:
Marcel Haščák, Michal Chovan, Branislav Rapáč, Jakub Sukeľ (všetci HC Košice), Andrej Kollár (HK Nitra), Michal Krištof (Kärpät Oulu, Fín.), Patrik Lamper (HC '05 Banská Bystrica), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, ČR), Matej Paulovič (HC Dynamo Pardubice, ČR), Kristián Pospíšil (Lukko Rauma, Fín.), Peter Zuzin (HC 07 Detva), Tomáš Zigo (HC Slovan Bratislava)

Program Kaufland Cupu:
Štvrtok, 6. februára: Slovensko - Bielorusko /18.00/
Piatok, 7. februára: Olympijský výber Ruska - Bielorusko /18.00/
Sobota, 8. februára: Slovensko - Olympijský výber /14.00/

Reprezentačný zraz v Poprade (4.2) (39 obrázkov v galérii)

Tréning Slovenska v Poprade (4.2) (96 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia