spravy.sk spravy.sk

Slovan rozviazal zmluvu s jedným zo svojich legionárov
zdroj: jäzva

Slovan rozviazal zmluvu s jedným zo svojich legionárov

HC Slovan Bratislava musel riešiť v klube situáciu ohľadom svojich legionárov. Na súpiske ich mal deväť, kým tipsportligové kvóty umožňujú štart maximálne siedmich hráčov s iným ako slovenským pasom v jednom zápase. "Belasí" sa tak museli rozlúčiť z jedným hokejistom spomedzi členov Brust, Habal, Carson, Kučný, Podlipnik, Abdul, St. Pierre, Basaraba a Pance. "Čierny Peter" napokon ostal v rukách Slovinca Matica Podlipnika.

Dvadsaťsedemročný rodák z Jesenice prišiel do Slovana v lete minulého roku z Karlovych Varov. Celkovo odohral obranca od Jadranu 26 zápasov, v ktorých si pripísal 7 asistencií. Až do svojho zranenia v zápase v Poprade (20. decembra 2019) bol stabilnou súčasťou tretej obrannej dvojice s Eduardom Šedivým. Od tohto dátumu však vinou zranenia v hornej časti tela zo zostavy vypadol. Bratislavčania preto angažovali do svojich radov zadákov Bretta Carsona a Jiřího Kučného.

"Maticovi Podlipnikovi ďakujeme za odvedené služby a v ďalšej kariére mu želáme predovšetkým pevné zdravie. Podľa posledných správ si už slovinský obranca našiel nové angažmán a po asociačnej prestávke by sa mal pripojiť k dvanástemu tímu druhej nemeckej ligy (DEL2) EV Landshut," uvádza Slovan na svojom webe.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia