spravy.sk spravy.sk

Hokejový boj proti rakovine - ružový ľad i podpora dievčatku s nádorom na mozgu
zdroj:

Hokejový boj proti rakovine - ružový ľad i podpora dievčatku s nádorom na mozgu

Farmársky klub Los Angeles Kings Ontario Reign podporil boj proti rakovine prsníka nádherným a jedinečným spôsom.

Pred zápasom proti Tucsonu sa zmenila farba ľadu na ružovú a organizácia Reign zorganizovala už piaty ročník akcie "Pink in the Rink", ktorej cieľom je pomôcť zozbierať peniaze na charitu. 

Každý z hráčov Reign si navyše oblečie ružový dres. Tieto uniformy budú následne vydražené a poputujú na konto nadácie zaoberajúcej sa bojom proti rakovine prsníka. 


Pozrite si tento príspevok na Instagrame

💜💕

Príspevok, ktorý zdieľa Kingston (@kingstonreign),


S témou rakoviny súvisí aj správa z Ottawy, kde sa na zápase objavila trinásťročná Bria Robertsová. Na svojom plagáte mala napísané, že má za sebou 60 zo 70-tich týždňov chemoterapie. 

Tento plagát zaujal obrancu Marka Borowieckeho, ktorý jej po rozcvičke venoval podpísaný puk a poprial všetko dobré do zvyšnej časti liečby.

Mladému dievčatku diagnostikovali nádor na mozgu v novembri 2018, pričom operácia nebola možná. Podľa jej matky April hrajú hokejisti Senators počas jej liečby výraznú rolu.

"Sleduje ich po celý čas. Ak nemôže ísť na zápas, tak ich sleduje v televízii a má na sebe oblečený dres," uviedla April Robertsová. 

Láska k hokejovému klubu vznikla v rámci programu detskej nemocnice vo východnom Ontáriu, kde dávajú detským pacientom vstupenky na zápasy Senators. 

"Doktorom vždy hovorím, že akonáhle som v hale Canadian Tire Centre, všetky moje starosti sú preč," uviedla Bria.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia