spravy.sk spravy.sk

Vaic sa venuje kondícii aj po kariére, Spišiakom drží palce
zdroj: jäzva

Vaic sa venuje kondícii aj po kariére, Spišiakom drží palce

Víkendové majstrovstvá Slovenska veteránov vrátili na ľad viaceré zvučné mená, ktoré stáli pri najväčších úspechoch slovenského hokeja. Najväčšou hviezdou domácej Spišskej Novej Vsi bol vicemajster sveta z roku 2000 a bronzový medailista zo svetového šampionátu v roku 2003 Ľubomír Vaic.

„Hrali sme doma a chceli sme vyhrať. Boli tu však aj iné kvalitné tímy a najdôležitejšie bolo, že sme sa po rokoch opäť stretli, pozhovárali sme sa, zaspomínali a aj sme si dobre zahrali,“ vyslovil sa čiperný útočník, ktorý predviedol aj v 42 rokoch svoju techniku a korčuliarske zručnosti. „Niečo tam ešte je, ale nohy už nešliapu ako za mlada,“ pousmial sa Vaic.

Ľubomír Vaic
jäzva


Už na prvý pohľad však bolo jasné, že ani po ukončení kariéry nebojuje s pribúdajúcimi kilami. Vysvetlením je jeho práca, ktorej sa po zavesení súťažných korčúľ na klinec venuje.

„Spolu s Mišom Findurom máme fitness centrum, v ktorom sa venujeme kondičnými prípravám mladších hráčov i dospelých ľudí. Robíme kruhové tréningy, tabaty, kondičné tréningy, venujeme sa ľuďom s problémami s chrbticou,“
prezradil nám Ľubomír Vaic.

Pred pár rokmi to skúšal aj s funkcionárskym pôsobením v materskom klube HK Spišská Nová Ves, no v pozícii manažéra v obleku bojujúceho o priazeň sponzorov vo finančne poddimenzovanom regióne sa necítil najlepšie.

„Dianie v klube samozrejme stále sledujem. Chlapci bojujú, robia čo môžu. Úprimne im držím palce, ale by im to vyšlo, pretože Spišská Nová Ves si zaslúži dobrý hokej. Tento šport jednoducho k tomuto mestu patrí,“
dodal pre hokej.sk Ľubomír Vaic.

MS veteránov 2020 (109 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia