spravy.sk spravy.sk

Šatan avizuje rozhodnutie o dejisku olympijskej kvalifikácie, Polaček: Košice preto urobia všetko!
zdroj: foto jäzva

Šatan avizuje rozhodnutie o dejisku olympijskej kvalifikácie, Polaček: Košice preto urobia všetko!

Slovenskí hokejisti už poznajú kompletné zloženie kvalifikačnej skupiny o účasť na zimnú olympiádu v Pekingu 2022.

Slovensko bude od 27. do 30. augusta organizátorom kvalifikačnej D-skupiny, pričom v hre sú Košice i Bratislava. Voľbou číslo 1 by mala byť metropola východu, ktorej predstavitelia už podpísali so SZĽH Memorandum. V posledných týždňoch však zarezonovali finančné problémy Steel arény.

"Veci sa finalizujú a čakáme na finálne stanovisko z Košíc. Tieto veci si musia vyjasniť ľudia zo Steel arény a z mesta Košice. V tejto chvíli však ešte máme čas a stále máme dve možnosti. Na sto percent nie je rozhodnuté nič, ale Košice vyvíjajú takú aktivitu, aby to bolo práve v ich meste," uviedol Miroslav Šatan pre hokej.sk.

Loptička je teda v tejto chvíli na východe republiky. Primátor Košíc Jaroslav Polaček ubezpečuje, že robí všetko preto, aby východ o olympijskú kvalifikáciu neprišiel.

"S pánom Šatanom a ďalšími ľuďmi z federácie sme sa stretli počas tohto víkendu a hovorili sme aj o týchto neduhoch. Aj napriek tomu, že mám iný pohľad na riadenie Steel arény, ako jej súčasné vedenie, to nebráni tomu, aby sme toto top podujatie v Košiciach zorganizovali. Pána Šatana som ubezpečil, že urobíme všetko preto, aby sme 24. februára podpísali ostrú zmluvu týkajúcu sa organizácie olympijskej kvalifikácie v Steel aréne," povedal nám Jaroslav Polaček. 

Na 18. februára je zvolané mimoriadne rokovanie správnej rady Steel arény, ktoré by malo vniesť do celej situácie jasnejšie svetlo.

"Ja sa snažím tieto veci nespájať. Jednou vecou je vedenie Steel arény a druhou samotné podujatie," zdôraznil Polaček. "Zohnali sme finančné zdroje, finančné krytie a našim cieľom je, aby bola hala pripravená. Túto značku a meno mesta dávame spolu so SZĽH do tejto športovej udalosti. Vnútorné pnutie a náš iný názor na financovanie Steel arény do budúcnosti je úplne iná otázka. Na druhej strane, do Steel arény dávame ročne 250 000 eur a dnes sú už zadarmo iba vlaky a obedy pre deti. My ako mesto nemôžeme bezbreho riešiť financovanie arény bez protislužby. Tou protislužbou je pre mňa organizácia takýchto podujatí."

V súvislosti s organizáciou kvalifikačného turnaja sa hovorí o nákladoch vo výške 200 000 eur. Otázkou teda ostáva, či to "zatiahne" mesto, alebo si s tým bude musieť poradiť Steel aréna z vlastných zdrojov. Primátor Polaček však upozorňuje, že vedeniu Steel arény nedávno odobrilo úver práve vo výške 200 000 eur.

"Máme tam spoločné plnenia, ktoré sa ešte doťahujú. Časť peňazí zaplatí mesto tým, že pomôže Steel aréne. Na druhej strane je úplne prirodzené, že žiadame protihodnotu týkajúci sa organizácie tohto podujatia. Osobne nepredpokladám problémy a ak nejaké budú, tak ich musíme vyriešiť. Nie je totiž Košičan, ktorý by sa netešil na toto krásne podujatie," uzavrel Jaroslav Polaček. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia