spravy.sk spravy.sk

Tri špeciálne buly v NHL - Canucks ocenili legendy
zdroj: TASR-AP

Tri špeciálne buly v NHL - Canucks ocenili legendy

Posledné dianie v NHL bolo bohaté na špeciálne vhadzovania. Najväčšia sláva sa uskutočnila vo Vancouveri, kde si Canucks uctili hneď štyri veľké klubové legendy.

Vo Vancouveri ocenia v stredu legendárne dvojičky Daniela a Henrika Sedinovcov, no veľká sláva sa konala už v pondelok. Pocta divákov v Rogers Aréne patrila štyrom hráčom, ktorých dresy už v klube vyradili. Išlo o Stana Smyla, Trevora Lindena, Pavla Bureho a Markusa Näslunda.

Pod strop zamierila dvanástka Stana Smyla,  ktorú obliekal v rokoch 1978 až 1991. Stan pomohol Canucks k prvej finálovej účasti. Linden odohral v drese Canucks až 16 zo svojich 19-tich sezónach v NHL a kapitánom tímu bol už ako 21-ročný. 

Markus Näslund odohral za Vancouver dvanásť sezón a počas siedmich bol kapitánom. Bol prvým hráčom tohto klubu, torý získal trofej Teda Lindseya (predtým Lester B. Pearson Award) a jeho devätnástku vyradili po sezóne 2008-09.

Všetci traja spomínaní hráči sa postarali o slávnostné buly. Na ľade chýbal štvrtý do partie - Pavel Bure. Ruská raketa odohrala za Canucks sedem sezón a spoločne s Lindenom dostala tím v roku 1994 do finále Stanleyho poháraa. Tentoraz sa Bure prihovoril divákom cez video. zdroj: nhl.com

O slávnostné buly zápasu Montreal - Arizona sa postaral čerstvý víťaz Super Bowlu Laurent Duvernay-Tardif. Obranca tímu Kansas City Chiefs mal na sebe oblečený dres Canadiens s číslom 76. 


zdroj: nhl.com

A špeciálne buly do tretice. Tentoraz v Columbuse. Tam sa o vhodenie puku medzi domácim Nickom Folignom a Victorom Hedmanom z Tampy Bay postaral slávny boxer James "Buster" Douglas. 

Stalo sa tak pri príležitosti tridsiateho výročia jeho prekvapivého triumfu nad Mikom Tysonom. Douglas šokoval svet 11. februára 1990 v japonskom Tokia, kde knokautoval Tysona v desiatom kole.


zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia