spravy.sk spravy.sk

Slovan znovu s ťažkým rozbehom po prestávke: Proti tímom z druhej šestky nehráme tak dobre
zdroj: TASR

Slovan znovu s ťažkým rozbehom po prestávke: Proti tímom z druhej šestky nehráme tak dobre

Papierovo jasná záležitosť bola napokon poriadnou drámou. Po reprezentačnej prestávke privítal Slovan Bratislava na svojom ľade MAC Budapešť. Do zápasu vstupoval s vedomím, že proti maďarskému súperovi vyhral v tejto sezóne Tipsport ligy všetky tri vzájomné zápasy, pričom inkasoval iba raz. V stredu sa ale rýchlo musel oklepať z najhoršieho.

"Ľadové medvede" sa totiž po dvoch využitých presilových hrách dostali v 29. minúte do vedenia 2:0. Tabuľkovo desiate mužstvo TL zaskočilo favorita, ktorý síce rýchlo vyrovnal na 2:2, napokon však inkasoval znovu a po remíze 3:3 nasledovalo predĺženie. V ňom o vytrápenom dvojbodovom zápise do tabuľky rozhodol presným zásahom kapitán belasých hokejistov Michal Sersen.

"Potešil ma môj zásah, pretože sme naozaj chceli vyhrať. Vieme, že Budapešť je možno papierovo slabší súper, no keď sme istý čas prehrávali o dva góly, sme si vedomí, že môžeme byť radi za každú výhru," konštatovalo slovanistické "céčko". Skúsený 34-ročný obranca si je vedomý, že kým sa Bratislavčania vedia vyhecovať k dobrým výkonom proti Banskej Bystrici či Košiciam, papieroví outsideri ho často vedia viac potrápiť. "Proti tímom z druhej šestky nehráme tak dobre ako s poprednými. Možno je to o koncentrácii, že povolíme, i keď by sme nemali," skonštatoval.

Mohla za ťažké nohy hráčov Slovana dlhšia reprezentačná prestávka? Práve "orly" totiž absentovali na ľade dlhšie ako ostatní, keďže niektoré kolá predohrávali. "Skoro dva týždne sme nehrali zápas, ale som rád, že sme dokázali otočiť. To sa cení. Musím však priznať, že prvých 30 minút sme sa naozaj len hľadali. Už tretíkrát počas sezóny bola reprezentačná prestávka a ani raz po jej uplynutí sme neboli v tempe. Neviem, či je to dvojtýždňovou pauzou, že sme sa tak ťažko rozbiehali, no vďaka Bohu za výhru," doplnil Sersen.

Slovan Bratislava - Budapešť
Slovan sa doma proti Budapešti na dva body natrápil. Prehrával aj 0:2. (foto: tasr)

Domáci prestrieľali svojho súpera v pomere 41:28, napriek tomu sa natrápili na výhru. So slovami Sersena sa stotožnil aj tréner niekdajšieho účastníka KHL Roman Stantien. "Tretíkrát po prestávke to zažívame. Keď len trénujeme, dostávajú sa chlapci ťažšie do zápasového rytmu. Aj preto to pre nás bol ťažký zápas. Mali sme veľa šancí počas všetkých tretín, napriek tomu sme stále doťahovali skóre z 0:2 a potom i 2:3. Vyhrali sme aj so šťastím, i keď sme chceli bodovať naplno," hovoril kormidelník tímu z hlavného mesta SR.

Slovan aj po dvojbodovom zápise stále sídli na druhom mieste v tabuľke s trojbodovou stratou na Banskú Bystricu, pričom odohral o zápas viac ako majster. Stantien sa radoval aspoň z toho, že viaceré opory sa po zraneniach vrátili, najviditeľnejším bol ten v podaní Mareka Viedenského, ktorý hral proti Budapešti v presilovkách na modrej čiare. "Teší ma, že niektorí hráči po zranení opäť naskočili do zápasového rytmu po zranení a darilo sa im. Hľadali sme vhodný typ hráča na modrú, keďže nám chýbal Andrej Meszároš. Chceli sme zároveň Vieďa viac vyťažovať a zapracovať ho do hry," vysvetlil tento počin Stantien.

Roman Stantien na lavičke
Roman Stantien na lavičke (foto: tasr)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia