spravy.sk spravy.sk

Winter Classic aj na Spiši, Lašák tentoraz góly strieľal
zdroj:

Winter Classic aj na Spiši, Lašák tentoraz góly strieľal

V piatok 7.februára sa v Novoveskej Hute - mestskej časti Spišská Nová Ves uskutočnil zaujímavý hokejový duel pod holým nebom a ešte stále na prírodnom ľade.

 Miestny hokejový klub ŠK ROHALS vyzval k vzájomnému zápasu svojich rivalov zo susednej „dediny“ Ferčekovce, rovnako sesterskej mestskej časti. Pikantériou duelu bola účasť bývalých majstrov sveta, ktorí si počas Kaufland Cupu v neďalekom Poprade nenechali ujsť príležitosť zahrať si reálny hokejový zápas s amatérmi na prírodnom ľade. 


„Opäť sme sa na chvíľku vrátili do detských čias. Hralo sa bezkontaktne, mali sme iba korčule, rukavice a hokejku. Nasadenie bolo ale „pravé“, ako za starých detských čias. Hokej sa teda vracia ku koreňom a sme radi, že sme svojou účasťou mohli potešiť týchto hokejových nadšencov“, rozhovoril sa po zápase Miroslav Šatan, ktorý v zápase posilnil domáci celok ROHALS.

ŠK ROHALS je v prebiehajúcej sezóne účastníkom súbežne v dvoch amatérskych hokejových ligách na Spiši (Levoča a Spišská Nová Ves), tradícia prírodného ľadu v tejto dedine trvá už dlhé desaťročia, pričom z nej vyšlo niekoľko ligových hokejistov. Susedov a dlhoročných hokejových rivalov zo Športového klubu Ferčekovce (ŠKF) posilnil Róbert Petrovický a do útoku nastúpil aj Ján Lašák. Petrovický sa tradične predviedol ako skvelý organizátor hry a ako pravý center nechával skvelými prihrávkami do „jazdy“ vyniknúť svojich spoluhráčov. 


„Vždy, keď nastúpime na zápas, nech je kdekoľvek, chceme hrať naplno. Máme to proste v sebe. O to viac, keď sme videli nasadenie oboch tímov“, komentoval hru ešte počas zápasu Róbert Petrovický.

Naopak, bývalý reprezentačný brankár Ján Lašák chcel tentokrát strieľať góly.

„Chcem dať gól, mám z toho potom obrovskú radosť. Akciu sme si užili a už teraz sa tešíme na druhý ročník“
, ukončil hodnotenie zápasu reprezentačný tréner brankárov Ján Lašák.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia