spravy.sk spravy.sk

Košičania si užili Winter Classic. Nagyova výčitka Staňovi: Bol deravý ako rešeto!
zdroj: foto jäzva

Košičania si užili Winter Classic. Nagyova výčitka Staňovi: Bol deravý ako rešeto!

Vlaňajšiu premiéru košického zápasu pod holým nebom Winter Classic ozdobila súhra Petra Bartoša so synmi Antonínom a Jánom, druhý ročník sa niesol v znamení mikrosúboja mladých talentov a legiend metropoly východu.

Tím pod hlavičkou HC Košice priviedli na ľad majstri Slovenska Juraj Faith s Marcelom Šimurdom. Po svojom boku mali viacerých talentovaných kadetov, ale aj niekoľkých členov A-tímu. Na strane druhej stáli v dresoch Hviezd Juhu majstri sveta Ladislav Nagy s Rastislavom Staňom, či majster Československa Miroslav Žabka a trojnásobný slovenský šampión Ján Varholík.

„Bola to pekná akcia. Prišlo dosť ľudí a ja som si zahral na takomto otvorenom ľade prvýkrát. Bolo to teda veľmi príjemné. Zobudiť by sa však mal Rasťo Staňa, pretože je deravý ako rešeto. Zatiaľ nechytil nič a je to veľmi zlé. Musíme ho povzbudiť,“
rozosmial sa Ladislav Nagy, ktorý potešil divákov štyrmi gólmi a ukázal, že ani po ukončení kariéry hokej hrať nezabudol. 


Spomínaný Rastislav Staňa priznal, že to už nie je forma, ktorou znechucoval súperov, no niektoré jeho zákroky boli parádne.

„Bol som tu aj vlani a opäť to bolo super. Vyšlo nám počasie a pripomenulo mi to detské časy. Zároveň však aj zápas pod holým nebom, ktorý sme odohrali s reprezentáciou proti Švajčiarsku,
“ pripomenul majster sveta z roku 2002. „Navyše sme tu s Lacom Nagyom oprášili spoločné časy z reprezentácie. On ukázal, že na to stále má, v mojom prípade išlo len o to, aby som to prežil bez zranenia. Po jednom zo zákrokov som totiž veru pocítil triesla. Už to nie je to, čo bývalo kedysi.“

Mladí hráči v košickom drese si možnosť zahrať si proti takýmto legendám privítali všetkými desiatimi.

„Mne sa to veľmi páčilo
“, vyznal sa obranca Oceliarov Martin Bučko. „Zažil som to prvýkrát a prvýkrát som si zahral proti majstrom sveta. Hlavne Rasťovi Staňovi som chcel dať nejaký gólik, ale stále mu to chytá. Podstatné však je, že sme na chvíľku opustili hokejovú rutinu a užili sme si jedinečnú atmosféru pod otvoreným nebom.“Podľa pôvodného scenára sa mali na ľadovej ploche stretnúť hneď traja členovia klanu Faithovcov. Napokon sa však divákom predstavil iba kapitán zlatého tímu z roku 2009 Juraj.

„Môj syn Tobias si bohužiaľ včera zlomil na tréningu ruku a synovec Roman je chorý. Škoda, bolo by to určite príjemné stretnutie na ľade,“ objasnil J. Faith, ktorý si však napriek tomu štvrtkový večer užil plnými dúškami. „Pre mňa je to niečo nové a prišiel som sa sem hlavne odreagovať s mojimi chlapcami z kadetského tímu. Navyše sme oprášili spomienky na pekné časy s Marcelom Šimurdom. Tréner nás však nepostavil do jedného útoku, zrejme chcel rozložiť skúsenosti do viacerých formácií,“ dodal s úsmevom 43-ročný Košičan.

Košický Winter Classic 2020 (62 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia