spravy.sk spravy.sk

Majster rozsekal posledných "Liptákov", Hickmott štvorbodový
zdroj: foto: Lukáš Urbašík

Majster rozsekal posledných "Liptákov", Hickmott štvorbodový

Tipsport liga 2019/2020 - 50. kolo

HC'05 iClinic Banská Bystrica - Mhk 32 Liptovský Mikuláš 9:0 (6:0, 2:0, 1:0) 
Góly: 6. Mlynarovič (Hickmott, Hohmann), 10. Mlynarovič (Hohmann, Ihnačák), 10. Gabor (Róth, Fafrák), 11. Ďatelinka (Lamper, Nemčík), 11. Žiak (Giertl, L. Lunter), 19. Hohmann (J. Brejčák, Hickmott), 25. Hickmott (Hohmann, Southorn), 39. Lamper (Ďatelinka, Gabor), 52. Kriška (Fafrák)

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík – J. Brejčák, Southorn, Ďatelinka, Nemčík, Owens, Maier, Žiak – Hohmann, Hickmott, Kriška – Lamper, Ihnačák, Šoltés – Gabor, Mlynarovič, Fafrák – L. Lunter, Giertl, Róth 

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Romančík – Kramár, Smutný, J. Nemec, Michal Roman, Mezovský, S. Droppa – M. Surový, Tamáši, Michalík – Oško, Piatka, Vybíral – Haluška, Uhrík, Nechaj – Dlugoš, Lištiak

Banskobystričania s novými posilami v obrane Maierom a Owensom rozhodli o výsledku už v prvej tretine. Hoci voľno dostali viacerí kľúčoví hráči, proti oklieštenej zostave Liptákov nemal majster problém presadiť sa. V úvode najprv nevyužili šance zblízka Gabor a Ďatelinka, ktorý strieľal do žŕdky, ale v presilovke bol už úspešný v 6. minúte Mlynarovič. Ten dobre clonil brankárovi pri strele Hickmotta. V 10. minúte sa v ďalšej presilovke opäť presadil Mlynarovič, keď tentoraz excelentne zakončoval voľný do odkrytej bránky. Ubehlo iba 30 sekúnd a už v hre piatich proti piatim sa presadil Gabor. Tomu stačilo len nastaviť hokejku a pohladiť puk po Róthovej prihrávke. O ďalších 31 sekúnd bolo 4:0, ujala sa delovka Ďatelinku spoza kruhu. Prešlo iba 22 sekúnd a gól na 5:0 dal pohotový Žiak pri pravej žŕdke, kde ho našiel Giertl. Hostia boli zrelí na uterák, inkasovali štyri góly za 83 sekúnd! Následne však ustáli dve príležitosti "baranov". Nepresadili sa v nich Hohmann a Šoltés. Pred prestávkou domáci pridali aj šiesty gól, keď po strele Brejčáka od modrej sa ujal teč Hohmanna.

V strednom dejstve dostali väčší priestor na ľade tretie a štvrté formácie Banskej Bystrice, ale Liptáci sa nevedeli pozviechať z črtajúceho sa debakla. Prvý gól za "baranov" sa snažil zaknihovať Giertl, zblízka však stroskotal na Romančíkovi. Potom sa do úniku dostal Kriška, ale bol faulovaný. Následnú presilovku majster využil, keď z medzikružia presne strieľal Hickmott – 7:0. V polovici stretnutia mal na hokejke hetrik Mlynarovič, ale brankár hostí v poslednej chvíli zasiahol na čiare. Hostia pohrozili Lištiakom a vychladený Melicherčík medzi žrďami dobre zasiahol. V 37. minúte bol Mlynarovič sám pred Romančíkom, opäť však šancu nevyužil. Podarilo sa to napokon až Lamperovi, ku ktorému sa odrazil puk a zblízka ho upratal do bránky na 8:0. Na 2. tretiny mohol z piatej strely svojho mužstva docieliť aspoň čestný zásah Vybíral, ale brankár HC'05 bol proti. Na opačnej strane sa nepresadil z dobrej pozície Šoltés a Bystričania potom nevyužili dve presilovky za sebou, v ktorých mal najväčšiu možnosť Mlynarovič. Mrzieť ich to však príliš nemuselo, pretože deviaty gól pridal v 52. minúte voľný Kriška, ktorý zakončoval do odkrytej bránky. A keďže presný zásah zaznamenal proti svojmu bývalému klubu, neoslavoval ho patričným spôsobom. Diváci si potom pýtali aj desiaty gól, ale majster nevyužil tretiu početnú výhodu v tretej tretine. Až po nej mali šance Hohmann a Mlynarovič, ale Romančík mal aj kus šťastia. Hostia pohrozili znovu iba Lištiakom, Melicherčík si však udržal čisté konto. Podržal svoj tím hlavne na konci stretnutia počas jedinej presilovky hostí.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia