spravy.sk spravy.sk

Scheifele má problém. Osobný kuchár ho žaluje a žiada obrovské odškodné
zdroj: TASR/AP

Scheifele má problém. Osobný kuchár ho žaluje a žiada obrovské odškodné

Centra Winnipegu Jets Marka Scheifeleho zažaloval jeho osobný kuchár. Od hviezdy NHL požaduje odškodné vo výške 75 000 dolárov.

Súťažiaci v televíznej šou MasterChef Kanada Jeremy John Senaris spolupracoval so Scheifelem od sezóny 2017-18. Na základe zmluvy pre neho pripravoval jedálny plán, počas jeho pobytu vo Winnipegu mu varil a keď vyrážali Jets na tripy z mesta, koordinoval jedálniček s hokejistom na diaľku. 

Za tieto služby poberal Senaris mesačný plat 6250 dolárov a hokejista mu hradil aj iné výdaje. Kuchár tvrdí, že svoje povinnosti plnil zodpovedne a jeho práca sa prejavila pozitívne na Scheifeleho kondícii. Zo strany hráča však podľa neho dochádzalo k porušovaniu zmluvy. Plat bol vyplácaný nepravidelne a absentovať mali aj spomínané benefity. Žalobca navyše uvádza, že Scheifeleho agent v septembri požiadal o zmenu kontraktu, do ktorého chcel zakomponovať ešte jedného hráča NHL. Situácia napokon vyeskalovala do stavu, keď sa spolupráca skončila a Senaris momentálne žiada od hokejistu odškodné vo výške 75 000 dolárov.

Samotný hráč sa nateraz k celému právnemu sporu nevyjadril. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia