spravy.sk spravy.sk

Zobral si dovolenku a šiel chytať proti Slovanu. Bránku Liptákov hájil obchodný zástupca
zdroj:

Zobral si dovolenku a šiel chytať proti Slovanu. Bránku Liptákov hájil obchodný zástupca

Momenty, kedy sa v ostrom hokejovom zápase dostali do bránky znenazdajky, zhodou okolností „civili“, poznáme z prostredia NHL. Produkčný webu, študent, brankár z pivnej ligy či účtovník boli súčasťou mužstiev profiligy. Ale aby sa niečo podobné udialo na Slovensku? Nuž, stalo sa. V zápase Slovan – Liptovský Mikuláš nastúpil v drese hostí obchodný zástupca pre zubárov Jaroslav Melna.

Poďme ale po poriadku. Pre Liptákov to bol posledný zápas sezóny. Mužstvo trénera Antona Tomka pricestovalo do Bratislavy s vizitkou suverénne najhoršieho tímu ligy a s oklieštenou zostavou.

Parafrázou básne Sama Chalupku 'Turčín Poničan': A čo mladé - zutekalo, a čo staré - nevládalo.

Liptáci v závere sezóny pustili do iných tímov Jakuba Sukeľa, dvojičky Róberta a Richarda Hunovcov, Marcela Petrana, Mária Kuraliho či brankára Alexandra Zalivina.

Do Bratislavy tak pricestovali so šiestimi mileniálmi a jedným amatérom. Brankárom Jaroslavom Melnom. Práve 37-ročný obchodný zástupca nastúpil do bránky na 3. tretinu, keď vystriedal o osemnásť rokov mladšieho Mateja Kapičáka. „Na jednej strane som si prial nastúpiť, na druhej som vedel, že sa to stane len vtedy, keď budeme vysoko prehrávať. Každý chcel hrať za klub, svoje meno. Želal som si ísť do bránky, ale nie za takýchto okolností. Ja som srdciar, keď mi vravíte, že sme boli gól od vyrovnania historicky najvyššej prehry v lige, nie je mi do smiechu. Hoci, úsmev na tvári mám. Som amatér a chytal som na Slovane. Zvláštne veci sa dejú,“ vravel Melna.

Melna Jaroslav


Jeho tím bol v tejto sezóne už druhým, ktorý inkasoval v Bratislave debakel 0:11. Koncom novembra rovnako pochodila Detva. Viac gólov inkasovala v 1. kole play-off v marci 1999 len Spišská Nová Ves – 12:0.

Ale vráťme sa späť k Melnovi. Ten už skúsenosti s najvyššou súťažou mal. Datujú sa do sezóny 2006/07, kedy raz chytal ako začínajúci brankár, inak vždy striedal. „Predstavil som sa aj tu, v Bratislave. To bol ešte starý zimák. Neviem, či je to dobré alebo čo, že som sa takto znova dostal do bránky. Brankár Romančík je zdravotne indisponovaný, tak ma oslovili. Chytávam za béčko Liptovského Mikuláša v 3. lige, ale to je čistá amatérčina. Tréningy mávame dvakrát do týždňa, nie sú veľmi profesionálne. Predsa len, všetci, čo tam sme, chodíme do práce.“

Melna je obchodný zástupca pre zubárov. Na to, aby mohol cestovať s mužstvom Liptovského Mikuláša do Bratislavy, si musel zobrať v práci dovolenku. „Kolegovia v práci si ma doberali. Ani neviem, či sa idem pozrieť na mobil, čo mi tam popísali,“ pousmial sa Melna, na ktorého za 20 minút smerovalo 22 striel hokejistov Slovana. Za svoj chrbát pustil štyri puky. „Dali sa chytiť. Pri nástupe na ľad sa mi trochu triasli kolená, poviem to bez hanby, ale po prvej strele to už bolo dobré. Stále som bol sústredený, nič som nevnímal. V deň zápasu mala moja mama narodeniny, ani nevedela, že v Bratislave chytám. Čakal som, ako sa to skončí, či sa jej budem mať čím pochváliť. No, veľmi to nevyšlo,“ povedal s trpkým úsmevom.

Napriek debaklu bol Melna hrdinom momentu. Tréner Tomko ocenil jeho prístup a odvahu, že cestoval s mužstvom a napokon aj nastúpil na zápas. Tridsaťsedemročný brankár tak bude mať zážitok do konca života. Zachytal si na štadióne, kde sa hrali majstrovstvá sveta proti top tímu slovenskej ligy. „Spomienka je pekná, ale pri pohľade na výsledok si to človek tak neužije,“ dodal Melna.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia