spravy.sk spravy.sk

Slovanisti avizujú atak na prvú priečku. Tomko o hre bez nasadenia i pochvale gólmanom
zdroj: hcslovan.sk

Slovanisti avizujú atak na prvú priečku. Tomko o hre bez nasadenia i pochvale gólmanom

Gólové tornádo v praxi. Po tom, čo hráči Liptovského Mikuláša schytali debakel 0:9 proti Banskej Bystrici a museli pretrpieť aj prehru 1:4 proti Michalovciam, nasledovala tá vôbec najkrutejšia strata troch bodov. Na ľade hokejistov Slovana Bratislava prehrali vysoko 0:11 a dvojciferným nákladom sa rozlúčili so sezónou 2019/2020.

Slovanisti zopakovali 11-gólový triumf, ktorý v sezóne zažili ešte koncom novembra proti Detve. Proti Liptákom mali podstatne zľahčenú situáciu. Veď hostia už vedeli, že v tabuľke Tipsport ligy obsadia posledné 12. miesto. Viacerí hráči sa roztrúsili do iných tímov a na Zimný štadión Ondreja Nepelu prišlo len 17 korčuliarov, z toho viacerí mladíci a menej skúsení hokejisti.

"Súper mal vo svojom mužstve veľmi veľa mladých hráčov. Vedeli sme, že sú oslabení. Viacerí totiž z Mikuláša odišli. Snažili sme sa hrať našu hru a góly nám postupne padali dnu. Nechceli sme nič podceniť, na úvod sa nám podarilo dať nejaké góly, to nám dodalo pokoj na hokejky. Sme radi, že sme potešili aj divákov," konštatoval po stretnutí v priestoroch mixzóny obranca Andrej Meszároš. On sám zaznamenal presný zásah na priebežných 7:0.

Andrej Meszároš
Andrej Meszároš (foto: jäzva)

"Gól venujem synovi Oliverkovi, ale v konečnom dôsledku je jedno, kto dá gól a dôležité je, že sme vyhrali," poznamenal k tomuto faktu. "Belasí" majú po základnej časti sezóny iné starosti ako hráči z Liptova. V tabuľke dosiahli 100-bodovú hranicu, ktorá im zabezpečila druhé miesto pred dueli v nadstavbe. "Už je to za nami, v nedeľu nás čaká ďalší zápas. Budeme bojovať naďalej, o čo najlepšiu pozíciu pred play-off. Čaká nás druhá časť, tá bude oveľa ťažšia, ale v hre je ešte 30 bodov," doplnil Meszároš.

Bratislavčania zaostali za majstrovskou Banskou Bystricou len o dva body. Nad tretími Košicami majú zase náskok troch bodov. To, že nie sú prví, chcú zmeniť ešte pred play-off. "Príležitostí dostať sa na pozíciu lídra bude ešte viac. Teraz nás čaká dôležitá časť sezóny, kde sa v hornej šestke budeme biť o body," hovoril strelec dvoch piatkových gólov Jindřich Abdul a usmial sa pri poznámke, že hetrik mu nebude chýbať, keďže aspoň nemusí platiť nič do kabíny. Útočník navrátilca do Tipsport ligy z KHL ešte doplnil: "Sme radi vzhľadom na to, čo sa tu dialo a ako to vyzeralo v lete. Za to, ako sa vykladal tím, musíme byť šťastní za pokorenie stobodovej hranice."

Liptáci sa teraz môžu pobrať na predčasné dovolenky. Posledný zápas sezóny sa po výprasku 0:11 nehodnotil ľahko trénerovi Antonovi Tomkovi. V hre svojich zverencov nevidel potrebnú bojovnosť. "Budem veľmi stručný. Hokej sa nedá hrať bez nasadenia, srdca, emócií a nejakého technického a taktického základu. Chcem pogratulovať Slovanu k jednoznačnému víťazstvu, viac menej sa celý zápas odohrával v jeho réžii," uvedomoval si 56-ročný kormidelník. Napriek dvojcifernému číslu inkasovaných gólov v štatistikách ďakoval gólmanom, ktorí s tímom vycestovali. Na oboch mierilo napokon až 44 striel.

"Chcel by som sa poďakovať našim brankárom, že prišli. Jednak juniorovi Kapičákovi, ktorý začal a, hlavne, Jaroslavovi Melnovi, ktorý nás nenechal v štichu. Chodí do práce, niekedy chytá 2. ligu za 'béčko' Mikuláša a v ťažkých chvíľach, keď sme mali problém s brankárskym postom, nám prišiel pomôcť. Dali sme mu príležitosť v záverečnej tretine, aby okúsil atmosféru extraligy," povedal Tomko smerom k 37-ročnému brankárovi, ktorý je obchodný zástupca a v tretej tretine úspešne kryl 18 z 22 striel favorita.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia