spravy.sk spravy.sk

Rogoň si vychutnal kamaráta, jeho tím sa však rozsypal za pár minút
zdroj:

Rogoň si vychutnal kamaráta, jeho tím sa však rozsypal za pár minút

Počas svojej prvej tohtosezónnej návštevy Steel arény vybojovali Nové Zámky prekvapivý triumf 3:2 po predĺžení a po podobnom výsledku poškuľovali aj v piatok. Gólom Patrika Rogoňa v 42. minúte vyrovnali na 2:2 a v tej chvíli by nikto nepovedal, že domov napokon odídu s debaklom. V priebehu necelých desiatich minút potom totiž inkasovali hneď päťkrát.

“Do Košíc sme prišli s cieľom potrápiť súpera a do stavu 2:2 sa nám to darilo. Potom sme však dostali rýchle góly, pričom sme si vôbec nestrážili predbránkový priestor. Výsledok je preto taký, aký je,” povzdychol si Rogoň, podľa ktorého bola hlavným problémom nekoncentrácia. “Nebránili sme protihráčov a tak to dopadlo. Škoda, pretože sme to mali rozohrané celkom dobre.”

Po dvoch tretinách držali hostia nádejný stav 1:2 a potom dokonca zásluhou 23-ročného žilinského odchovanca vyrovnali.

“Vystrelil som, odrazilo sa mi to späť a už som len plácol do puku. Som rád, že to tam padlo, pretože v minulosti som to dával Stanovi Škorvánkovi stále do košíčka,” pousmial sa P. Rogoň, ktorý sa s domácim brankárom pozná veľmi dobre. “Veď sme boli spoluhráčmi v žilinskom doraste a juniorke. Pri podávaní rúk som ho preto trochu podpichol.”

Patrik Rogoň
jäzva


Extraligová tabuľka sa teraz rozdelí a “býkov” čakajú súboje v dolnej polovici. Na ôsmu priečku garantujúcu play-off však strácajú až pätnásť bodov. V hre ich bude tridsať.

Strata je veľká, ale do každého zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať. Postup do play-off je našim jediným cieľom,” zdôraznil novozámocký útočník Patrik Rogoň.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia