spravy.sk spravy.sk

Zahral si až na troch kontinentoch, nakoniec zakotvil v Humennom. Vaško: Kazachstan bol malý experiment
zdroj: foto: Matej Hank

Zahral si až na troch kontinentoch, nakoniec zakotvil v Humennom. Vaško: Kazachstan bol malý experiment

Finále skupiny Východ v 2. hokejovej lige sa začalo zápasom v Rimavskej Sobote, kde nastúpil kvalitný tím z Humenného. Klub z východného Slovenska rozbil "Soboťanov" nečakane 7:2. Úspešným hráčom na strane hostí bol aj Filip Vaško.

Práve on zhodnotil pre hokej.sk tento zápas. "Z tohto duelu mám zmiešané pocity. Nečakal som, že vyhráme s tak vysokým rozdielom. Do Rimavskej sme šli vyhrať, to je jasné. Myslím, že je úplne jedno, že koľko to bolo. Prvý zápas sme zvládli a to je dôležité. Padlo nám tam všetko, na čo sme siahli, čiže to je super. Na súpera sme sa poctivo nachystali, vedeli sme, čo od nich očakávať. Na našej strane je veľká spokojnosť," povedal Filip Vaško s tým, že v koncovkách boli takmer stopercentný a padalo im to aj v presilovkách. 

Strelec úvodného gólu do brány Karola Križana vyzdvihol aj účasť dvojice Ladislav Hopkovič, Lukáš Hamráček vo svojom tíme. Títo dvaja legionári, ktorí prišli z Michaloviec urobili obrovský prievan v kabíne Humenného. "Na konci základnej časti sme mali problém vyskladať tím, hrali sme na skoro na dve lajny. A teraz, keď nám prišli pomôcť tak skúsení hráči z Tipsport ligy tak dokážeme vytvoriť aj štyri formácie. Dávajú takisto góly v každom zápase a od toho sú aj tu. My sme radi, že aj vďaka nim môžeme hrať naplno každé striedanie," vyzdvihol úspešnú dvojicu, ktorá aj v prvom finálovom zápase vsietila dva krásne góly od modrej čiary. 

Filip Vaško pri snahe zablokovať prihrávku Georgyho Vilchinskiyeho (foto: Matej Hank)
Filip Vaško pri snahe zablokovať prihrávku Georgyho Vilchinskiyeho (foto: Matej Hank)

Filip Vaško je veľký cestovateľ, čo potvrdzuje aj fakt, že od sezóny 2012/13 vystriedal až sedem klubov. Zahral si ako mládežník aj v Kanade, nastupoval aj na tipsportligové zápasy v drese Martina, okúsil aj ligu v Kazachstane a nakoniec zakotvil v Humennom, kde pôsobí už štvrtú sezónu. Pozitívne spomína aj na pôsobenie v neďalekom Bardejove. "Tam som mal super tím. Dva razy som tam hral dokonca baráž. Boli sme dobrá partia a tam sa mi to naozaj páčilo," pokračuje Vaško. "Kazachstan bol taký malý experiment. Hrali tam dvaja bývalí spoluhráči, ktorých som dobre poznal, Igor Halas a Michal Pichnarčík. Volali mi, či by som neprišiel skúsiť. Ja som vtedy nemal angažmán a povedal som si, že prečo nie," zaspomínal dvojbodový hráč z úvodného finálového súboja proti Rimavskej Sobote. 

Často sa spomína, že niektoré zápasy 2. ligy sú kvalitou rovnaké ako tie v Tipsport lige. Svoj názor má na to aj Vaško. "Je tam podľa mňa obrovský rozdiel čo sa týka taktiky. Hral som tam a viem, že sa tam hrá opatrnejšie, musí sa tam dodržiavať systém. Povedal by som, že tu sa hrá taký "Hurá hokej". Zase sa tu hrá viacej živšie a svižnejšie. Ale jasné, že tí chlapci, ktorí nám prišli pomôcť z Michaloviec sú najazdení a je to vidno, že ten pohyb majú lepší ako my," dodal na záver.

Filip Vaško (foto: Matej Hank)
Filip Vaško (foto: Matej Hank)

Na adresu hostí sa vyjadril tréner Rimavskej Soboty Ján Podkonický. "Dnes to bol jeden kvalitný hokej. Nemyslím, že vyhral lepší, ale šťastnejší. Z toho minima, ktoré mali, premenili všetky šance. Musím im napriek tomu aj zagratulovať. Hrali vynikajúco, zodpovedne," povedal Podkonický a dodal, že jeho zverenci nedokázali byť tak efektívni v koncovke. 

Soboťania v prvom finálovom stretnutí zahodili množstvo príležitostí, ktoré rozhodli o výsledku a mohli zmeniť priebeh celého zápasu. "Za stavu 1:3 sme tri razy netrafili prázdnu bránu. Ak by sme vtedy znížili na 2:3, zápas by nabral úplne iný smer. Hneď na to sme hrali v oslabení a dostali sme dva rýchle góly. Trochu sa od nás odklonilo športové šťastie. Nemôžeme tu teraz plakať. Diváci videli jeden kvalitný zápas. Zajtra je nový deň a uvidíme, ako to dopadne. Nám rozhodne chýbajú tie skúsenosti, ktoré má náš súper z vyššej ligy," uviedol Podkonický

Ján Podkonický (foto: Matej Hank)
Ján Podkonický (foto: Matej Hank)

Po druhej tretine za stavu 1:5 z pohľadu domácich došlo k výmene brankárov. Skúseného Karola Križana vystriedal mladší Denis Talár. "Vôbec nechytal zle. Dostal tam dva góly, ktoré padli z bránkoviska a on za ne nemôže. Karol sa po druhej časti zápasu pýtal sám dolu, pretože sa nechcel zraniť a nemali sme čo stratiť. O nedeľňajšej brankárskej jednotke ešte neviem povedať nič," doplnil Podkonický

Kormidelník rimavskosobotského HKM sa prekvapivo pozitívne vyjadril aj na adresu rozhodcov. "Rozhodcovia podali takisto výborný výkon a tak to má byť. Bol to jeden kvalitný zápas, ktorý spĺňa tie najvyššie kritéria na Slovensku.," dodal na záver otec Andreja Podkonického. 

Rimavská Sobota - Humenné (22.2.) (26 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 2. hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia