spravy.sk spravy.sk

Nitrianski juniori si vzali späť požičané. Nemec: Vedeli sme, že je Poprad hrateľný
zdroj: foto jäzva

Nitrianski juniori si vzali späť požičané. Nemec: Vedeli sme, že je Poprad hrateľný

Po úvodných dvoch semifinálových dueloch série medzi juniormi Nitry a Popradu to vyzeralo na hladký postup Podtatrancov. Tí vyhrali pod Zoborom 4:1 a 4:2. Vo dvoch domácich zápasoch tak mali šancu na spečatenie postupu do finále. To sa však nestalo.

Mladí Corgoni sa dokázali zomknúť a v dôležitom treťom súboji vyhrali 2:1. O víťazný gól sa postaral iba 16-ročný Šimon Nemec.

"Bol to samozrejme dôležitý gól. Ak by sme prehrali, tak by sme mali nôž na krku a to sme si nechceli pripustiť. Som šťastný, že som pomohol chlapcom aj takto, ale v play-off je jedno, kto dá góly," pousmial sa talentovaný odchovanec Liptovského Mikuláša. 

Šimon Nemec

Povzbudení ziskom prvého víťazstva v sérii predviedli Nitrania vo štvrtom semifinále ešte lepší výkon a tentoraz zvíťazili 5:2. 

"V prvom rade sme sa to snažili ubojovať. Vyhrať sme mohli už doma, ale dvakrát sme zaváhali a povedali sme si teda, že to len tak nenecháme. Cítili sme totiž, že Poprad je hrateľný a máme na nich. Teraz je séria opäť vyrovnaná a ideme domov. Do Popradu sa chceme v utorok vrátiť s postupovým mečbalom," zdôraznil mládežnícky reprezentant, ktorý odohral v aktuálnej sezóne aj dvanásť zápasov v seniorskej Tipsport lige. "Bol to výborný pocit. Ja som vďačný za každú takúto skúsenosť a uvidíme, či si zahrám za áčko ešte v tejto sezóne. Ak by sa to podarilo, tak by som bol rád. Teraz však myslím v prvom rade na postup do finále juniorskej súťaže."

HK ŠKP Poprad - MMHK Nitra 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), stav série 2:2

Góly: 14. Králik, 31. Poduruev - 9. Varga, 18. Gorž, 28. Žiak, 37. Varga, 60. Kováč

HC 05 Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 3:2 sn (0:2, 0:0, 2:0, 1:0), stav série 3:1

Góly: 49. Kobolka, 57. Šimko, rozhodujúci nájazd S. Hudec  - 7. Gaťár, 9. Gaťár

Juniori: Poprad - Nitra (4. semifinále) (97 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Juniori

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia