spravy.sk spravy.sk

Luongo sa dočkal veľkej pocty, Florida vyradila jeho číslo ako prvé
zdroj: TASR/AP

Luongo sa dočkal veľkej pocty, Florida vyradila jeho číslo ako prvé

Hokejový klub NHL Florida Panthers vyradíl dres s číslom 1, ktorý nosil brankár Roberto Luongo. Pod strechu štadióna v Sunrise ho vyvesili pred sobotným zápasom s Montrealom. Luongo je vôbec prvý hráč "panterov", ktorý sa dočkal tejto pocty.

Svedkami tejto krásnej ceremónie boli pochopiteľne viacerí jeho bývalí spoluhráči, ako aj manželka Gina. 

"Roberto znamená veľmi veľa pre tento klub i celú Floridu," uviedol tréner Joel Quenneville. "Počas svojej kariéry odviedol úžasnú prácu. Je skvelým prínosom pre ligu i samotnú brankársku komunitu. Tento akt si rozhodne zaslúžil."

Luongo ukončil kariéru 26. júna po tom, čo strávil v NHL rovných dvadsať sezón. S počtom 1044 zápasov mu patrí druhá priečka v historickom rebríčku. V počte víťazstiev je tretí (489) a s počtom čistých kont deviaty (77). V drese Panterov odohral jedenásť sezón.

"Je niekym, kto reprezentuje všetky pozitívne hodnoty našej hry," zdôraznil komisár NHL Gary Bettman. "Aj mimo ľadu vynikal svojim prínosom pre komunitu. Vzal si manželku z tejto oblasti a aj jeho deti vyrastajú práve tu."

"Je to fantastické, zvlášť, keď som prvý, pre koho to urobili. Naozaj som poctený a vďačný," povedal Luongo, ktorého ďakovná reč trvala celkovo dvadsať minút a nechýbalo samozrejme poďakovanie rodine a spoluhráčom. Spoločnosť na ľade mu robili okrem Giny aj deti Gianni a Gabriella, ako aj rodičia Pasqualina a Antonio. 

"Bola to parádna jazda. A stále je to skvelé," dodal Luongo.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia