spravy.sk spravy.sk

Finálová séria je vyrovnaná. Dvojgólová Maťašová: Túžime po titule!
zdroj: foto jäzva

Finálová séria je vyrovnaná. Dvojgólová Maťašová: Túžime po titule!

V prvom finálovom zápase dokázali prešovské Šarišanky prestrieľať Martin 41:19, no po stretnutí oslavovali víťazstvo 5:4 efektívnejšie hokejistky z Turca. Zverenky Róberta Martona boli aktívnejšie aj v nedeľňajšej odvete, no pomer striel 36:27 tentoraz pretavili vo víťazstvo 3:2.

"V tom prvom zápase sme nezvládli druhú tretinu. V nej sme mali chaos a inkasovali sme tam tri góly. To rozhodlo o prehre. Povedali sme si však, že to vyrovnáme za každú cenu. Chceli sme začať tak, ako sme končili v tretej tretine prvého zápasu. V nej sme mali navrch a keďže sme vyhrali na strely 41:19, vedeli sme, že na nich máme. A som rada, že v druhom zápase sme to potvrdili," odfúkla si po vyrovnaní finálovej série autorka dvoch gólov Sylvia Maťašová. V druhej bitke vojny o zlato skóre otvárala i uzatvárala. "Každý gól poteší a tentoraz to platí dvojnásobne. Hlavne som rada, že som pomohla k víťazstvu pretože sme ho veľmi potrebovali. Séria je vyrovnaná a my ju chceme vyhrať!"

Prešovčanky patria medzi kandidátky na titul už pekných pár rokov, no na víťazný Olymp im akosi nie je súdené. 

"Doteraz nám to vždy niekto pokazil. Či už Poprad, alebo Bratislava. Za minulú sezónu máme čo vracať práve Martinu, ktorý nás vyradil v semifinále. Na play-off sa opäť posilnili, ale ony jednoducho využili pravidlá a musíme sa s tým popasovať. Máme však svoj cieľ. Na ten titul čakáme už dlho a ja verím, že nám to konečne vyjde!" pridala s odhodlaním v hlase Sylvia Maťašová.

Finále:


Šarišanka Prešov - MHK Martin 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 9. a 54. Maťašová, 49. Hudáková - 25. Klimantová, 51. Mikesková /stav série: 1:1/

o 3. miesto:

Popradské Líšky - Osy Spišská Nová Ves 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)

Góly: 15., 20. a 35. Novotná, 22. a 29. Chamulová, 8. Džurňáková, 56. Paľová, 60. Orawska - 60. Suráková /stav série: 2:0/

Šarišanka Prešov - Martin - 2. finále (27 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Extraliga ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia