spravy.sk spravy.sk

Najhoršia je nevedomosť, vraví Sersen. Tušil som, že toto môže prísť, tvrdí Švarný
zdroj: foto jäzva

Najhoršia je nevedomosť, vraví Sersen. Tušil som, že toto môže prísť, tvrdí Švarný

Ivan Švarný a Michal Sersen patria k najskúsenejším hráčom slovenskej ligy. Obaja odohrali stovky zápasov na domácej scéne, magickú hranicu 100 štartov pokorili aj v reprezentácii. Ukončenie sezóny Tipsport ligy pre šíriaci sa koronavírus ich mrzí, na druhej strane, triezvo vnímajú realitu týchto dní.

„Informáciu o zrušení sezóny som dostal od spoluhráčov, následne si ju overil v médiách. S vedením klubu som zatiaľ nehovoril. Či máme ako hráči pociťovať ľútosť, to nie je podstatné, vyššiu moc neovplyvníme. Čo sa deje nie je sranda, opatrenia sú asi na mieste. Zajtra o 9:00 máme stretnutie na zimnom štadióne vo Zvolene s vedením, tam si povieme viac, aj ohľadom našich zmlúv,“ konštatoval.


Skúsený obranca tušil najhorší možný scenár už po správe o dvojtýždňovom zákaze športových činností na území Slovenska. „S postupom času bude počet nakazených narastať, odklad o dva týždne by asi nepomohol. Bavili sme sa o situácii v kabíne s chalanmi, tušili sme, že to môže takto skončiť. Dúfal som, že nie, ale čo už. Z pohľadu bezpečnosti je toto najjednoduchšie riešenie.“

Väčšina hráčov mala zmluvy podpísané do 30. apríla. Čo sa s nimi po náhlom kroku bude diať, zatiaľ nevedno. „Uvidíme. S týmto nik nepočítal. Z hráčskeho pohľadu by každý chcel, aby bola zmluva naplnená do konca, nie je totiž naša chyba, čo sa stalo a taktiež kluby za to nemôžu, čo sa stalo. S vírusom nik nepočítal. Buďme radi, že sme zdraví, všetko ostatné je vedľajšie,“ priznal Švarný.

Ako vníma šírenie koronavírusu svetom a Slovenskom? „Médiá nás informujú, čo je fajn, ale šírenie strachu a paniky medzi ľuďmi je zlé. Súhlasím s opatreniami, ktoré sú, ale nech ich všetci aj dodržiavajú. Nie že sú zavreté školy a iné inštitúcie a ľudia sa zrazu začnú stretávať inde, robiť si žúrky, chodiť húfne nakupovať, kávičkovať.“

Tridsaťpäťročný obranca strach z udalostí týchto dní nemá, dbá najmä na prevenciu. „Ako športovec sa snažím žiť zdravo, podporovať imunitu. To by mali robiť všetci. Nie že teraz sa zavrú doma a za okno budú triasť, čo bude s vírusom. Strach v sebe neživím. Pokiaľ si budem umývať ruky, starať sa o telo a vyhýbať sa davom, je to základ, aby som bol v poriadku. Navyše, čo sa má stať, sa stane,“ povedal Švarný.

Michal Sersen
Vladimír Chramazda


Smutný koniec hokejovej ligy mrzí aj kapitána Slovana Michala Sersena. Ako tvrdí, už po dvojtýždňovom odklade tušil, že je zle.

„Navyše, keď som sa dopočul, že zrušili DEL a EBEL, tak som s tým počítal aj u nás. Je to sklamanie.“

Na odľahčenie – Slovan vyhral posledný zápas sezóny, keď zdolal Banskú Bystricu 5:4 po predĺžení. „Áno, to je pravda, ale to najdôležitejšie len malo prísť. Každý sa už tešil na play-off, ktoré sľubovalo vyrovnané súboje.“

Ako vníma šíriaci sa koronavírus? „Najhoršia je nevedomosť. Nevieme, či sa situácia upokojí o týždeň, dva, pol roka či rok. Nikto nevie nič povedať.“

Po zrušení viacerých súťaží je veľmi otázne, či sa budú konať v máji aj majstrovstvá sveta. „Myslím si, že nebudú,“ povedal Sersen. „Vzhľadom na to, že v ohrození je aj zrušenie olympiády v Tokiu, ktorá je neskôr a je to oveľa väčšie podujatie, som skôr skeptický. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať situácia v Európe...,“ pripojil Švarný.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia