spravy.sk spravy.sk

Oceliari medaily neprijali, posielajú ich späť Lintnerovi. Nechcel ich ani Slovan
zdroj: hc košice

Oceliari medaily neprijali, posielajú ich späť Lintnerovi. Nechcel ich ani Slovan

Zatiaľ čo v Banskej Bystrici prijali trofej pre majstra Slovenska s radosťou, kluby z Bratislavy a Košíc získané medaily odmietajú. Tvrdia totiž, že po takto ukončenej sezóne nie je náležité udeľovať medailové kolekcie a majstrovský pohár.

"Vedenie klubu, realizačný tím a hráči klubu HC Košice sa jednohlasne zhodli, že si bronzové medaily neprevezmú. Klub ich dnes ráno posiela späť spoločnosti PRO-HOKEJ, a.s.," uvádza sa v stanovisku na klubovom webe "oceliarov". 

Prezident klubu Július Lang vo zverejnenom liste Richardovi Lintnerovi oznamuje, že udelenie medailí za tretie miesto považuje klub za nesprávne a nestotožňuje sa s ním. Rovnako tak sa nestotožňuje s vyhodnotením celkového poradia na základe priebežného bodového stavu. 

"Vzniknutú situáciu považujeme za bezprecedentnú a stotožňujeme sa s riešením, ktoré prijali viaceré renomované a situáciou dotknuté ligy," pridáva Lang.

Bez majiteľov ostanú aj strieborné medaily. "Richard Lintner ma oslovil ešte minulý týždeň s tým, že nám ich doručí. Požiadal som ho, aby tak nerobil. Považovali sme takéto ocenenie od prvej chvíle za nesprávne a medaily sme tak ani neprevzali. Pre nás totiž platí, že ak by sa mala táto sezóna zapísať do histórie, tak by tam malo stáť, že po 55. kole bolo poradie takéto a potom sezónu ukončili pre koronavírus. To nás neoprávňovalo prevziať si strieborné medaily. V play-off mohlo dopadnúť všetko inak," uviedol generálny manažér Slovana Juraj Bakoš pre TA3.


Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia