spravy.sk spravy.sk

Čanky deklaruje úprimný záujem o pomoc MHK 32
zdroj:

Čanky deklaruje úprimný záujem o pomoc MHK 32

Klub MHK 32 Liptovský Mikuláš má za sebou nevydarenú sezónu. Tradičný klub spod Nízkych Tatier obsadil poslednú priečku tipsportligovej tabuľky a už počas sezóny ho ponúklo mesto na predaj.

Proces prevodu licencie predstavuje stále živú vec a jedným z hlavných kandidátov je súčasný generálny manažér klubu Milan Čanky.

"Po tom, ako sme sa dozvedeli, že bola naša ponuka vyhodnotená ako najlepšia, sme následne podpísali zmluvy o odstúpení licencie a odpredaji akcie," hovorí Čanky v rozhovore pre oficiálny klubový web Liptákov. "To bol prvý krok. V druhom kroku sme museli pre úspešný prevod licencie pripraviť podklady pre Ligovú radu SZĽH podľa Smernice SZĽH pre udeľovanie súťažnej licencie a nakladanie s touto licenciou.Po odovzdaní všetkých podkladov nám VV SZĽH na svojom poslednom zasadnutí zaslal uznesenie, kde požadoval predloženie deklarácie o splnení troch bodov. Tie boli aj medializované. Na zasadnutí športovej rady PRO- HOKEJA ktoré sa konalo 09.03.2020, som osobne odovzdal podklady k spomínaným trom bodom generálnemu sekretárovi SZĽH p. Valíčkovi. Požiadal som ho o preposlanie týchto podkladov členom VV SZĽH, aby mohli čo najskôr rozhodnúť. To je momentálne všetko čo viem k tomu povedať. Čakáme aj my, ako a hlavne kedy VV SZĽH rozhodne."

Čanky podľa vlastných slov zasvätil hokeju celý svoj život a s klubom z Liptova má úprimné úmysly.

"Práve preto som sa po zvážení všetkých pre a proti, po rozhovoroch s okruhom blízkych ľudí rozhodol vstúpiť do súťaže vyhlásenej mestom Liptovský Mikuláš. Času na prípravu nebolo veľa, ale snažil som sa čerpať z mojich doterajších skúseností a čo najlepšie pripraviť dlhodobú stratégiu, víziu pozdvihnutia a spopularizovanie hokeja na Liptove. Je to na dlhšiu debatu, ale sme pripravení predstúpiť pred hokejovú verejnosť a predostrieť všetky naše plány, stratégiu, víziu , organizačný poriadok klubu ako aj schému klubu. Kto bude v klube pôsobiť, na akej pozícii, a iné detaily," pridal v rozhovore pre mhk32lm.sk Čanky.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia