spravy.sk spravy.sk

Sýkorov gól vyhlásili za najkrajší v DEL: Bol to odraz mojej vtedajšej pohody (VIDEO)
zdroj: foto Fischtown Penguins

Sýkorov gól vyhlásili za najkrajší v DEL: Bol to odraz mojej vtedajšej pohody (VIDEO)

Nemecká DEL patrila medzi prvé európske súťaže, ktoré boli ukončené predčasne. Na rozdiel od našej Tipsport ligy v nej nevyhlásili majstra. Oficiálna stránka súťaže však vyhlásila desať najkrajších momentov sezóny.

O najkrajší gól sezóny 2019-20 sa postaral jediný Slovák pôsobiaci v DEL - útočník Bremerhavenu Tomáš Sýkora. V januárovom súboji proti Norimbergu strelil dva góly a ten druhý bol veľkou lahôdkou. Rodák z Banskej Bystrice ho totiž dosiahol v lakrosovom štýle, ktorý ako prvý preslávil Fín Mikael Granlund.

"Bolo to v období, keď strelil hneď dva takéto góly Svečnikov z Caroliny. Vtedy sme si o tom v šatni hovorili a skúšali sme to na tréningoch. Ja som mal vtedy navyše dobrý ice time a hralo sa mi v pohode. Veril som si a tak som to skúsil," priblížil pozadie najkrajšieho gólu sezóny DEL Tomáš Sýkora.

Jedinečný gól pochopiteľne neostal bez odozvy medzi spoluhráčmi v šatni. "Jasné, že si ma chlapci doberali. Asi najviac ma pobavil Čech Dominik Uher, ktorý hral chvíľu aj v NHL. Vtedy to opakovali na kocke asi 50-krát a tak si ku mne prisadol a povedal mi - bráško, teraz som už videl všetko a môžem skončiť s hokejom," pridal s úsmevom Tomáš Sýkora.

zdroj: del.org

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - DEL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia