spravy.sk spravy.sk

Prezident zvolenského HKM reaguje na vyjadrenia Droppu
zdroj: foto: TASR

Prezident zvolenského HKM reaguje na vyjadrenia Droppu

V hokejovej verejnosti sa po udelení majstrovského titulu Banskej Bystrici strhla veľká polemika. Zatiaľ čo Slovan Bratislava a HC Košice odmietli pridelené medaily, "barani" zlato prijali.

Medzi nespokojnými je aj prezident HKM Zvolen Dušan Mráz, ktorého najnovšie podráždilo vyjadrenie asistenta trénera Banskej Bystrice Ivana Droppu, ktorý uviedol: „Nikto z nášho klubu nemôže za to, že nám takto priklepli titul."

Šéf rytierov spod Pustého hradu sa rozhodol zareagovať otvoreným listom, ktorý zverejnil klubový web HKM. Prinášame ho bez redakčný úprav:

"Nedá mi, aby som na toto jeho tvrdenie nezareagoval. Dňa 11. marca 2020 som sa na základe pozvánky od riaditeľa spoločnosti Pro-Hokej, pána Lintnera, aj ja zúčastnil mimoriadneho rokovania zástupcov klubov Tipsport ligy, ktoré sa konalo na zimnom štadióne vo Zvolene. Hlavným bodom bolo zaujatie stanoviska ku krízovej situácii, ktorú na Slovensku vyhlásil Ústredný krízový štáb. Po ukončení dlhšej diskusie a následnom hlasovaní o doporučení pre Ligovú radu ukončiť ročník Tipsport ligy s okamžitou platnosťou, sa o slovo prihlásil zástupca HC´05 Banská Bystrica, pán JUDr. Juraj Koval. Citoval nám nejaké "paragrafy" z hokejovej legislatívy, ktoré údajne ukladajú povinnosť určiť víťaza ročníka súťaže. Kluby zjavne neboli tento bod pripravené riešiť a takto sa javil aj Richard Lintner. Osobne som hneď reagoval s tým, že HC´05 si zaslúži, aby získal pohár Dušana Pašeka za víťazstvo v základnej časti. Pán Koval však tvrdil, že v žiadnych predpisoch sa nehovorí o pohári za víťazstvo v základnej časti, ale hovorí sa len o povinnosti udeliť zlaté, strieborné a bronzové medaily a pohár víťazovi. Spýtal som sa teda, či tým myslí aj pohár Vladimíra Dzurillu a titul majstra. Odpoveď prezidenta HC´05 bola jednoznačná: „Áno."

S týmto nemôžem súhlasiť, čo som aj hneď na mieste deklaroval. Myslím si totiž, že play off je samostatná súťaž, kde nič negarantuje, že víťaz základnej časti sa stane automaticky majstrom. Napríklad aj zvolenský HKM dvakrát nedosiahol na titul, hoci do play off vstupoval z prvého miesta. Rozprúdilo to diskusiu, po ktorej pán Lintner požiadal každý klub o vyjadrenie. Zástupcovia dvoch klubov boli jednoznačne za udelenie titulu majstra. Stanovisko jedného klubu bolo, povedal by som, neutrálne a ostatní sme boli proti. Z mimoriadneho stretnutia nakoniec vyšiel záver, že Ligová rada po preštudovaní všetkých súvisiacich predpisov vydá k otázke rozhodnutie.

Takto to bolo. A rozhodnutie všetci poznáme. Mne však z toho vychádza, že slová ako „nikto z klubu HC´05 nemohol za to, že im priklepli titul", nie sú vôbec na mieste.

Dušan Mráz, prezident HKM Zvolen

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia