spravy.sk spravy.sk

Krivošík opúšťa Hämeenlinnu, zahrá si s dvojicou krajanov
zdroj: jäzva

Krivošík opúšťa Hämeenlinnu, zahrá si s dvojicou krajanov

Slovenský útočník Filip Krivošík bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v o fínskom tíme SaiPa Lappeenranta, kam prestúpil z konkurenčného klubu HPK Hämeenlinna. V novom tíme sa stretne s krajanmi - krídelníkom Tomášom Záborským a obrancom Máriom Grmanom, obaja majú zmluvy aj na ďalší ročník.

Dvadsaťročný útočník odohral v predčasne skončenej sezóne za HPK 57 duelov, v ktorých nazbieral jedenásť gólov a dvanásť asistencií. Krivošík odštartoval kariéru v Ružinove, neskôr hral v mládežníckych tímoch Chomutova a v roku 2016 zamieril do HPK. Na konte má po dve účasti na MS do 18 a do 20 rokov. Vyskúšal si už aj prípravné zápasy v reprezentačnom A-tíme, v siedmich strelil tri góly a pridal dve asistencie.

"Filip má kvality, aby patril medzi rozdielových hráčov. Počas všetkých štyroch sezón vo Fínsku sa posúval dopredu. Je to stále mladý hráč, ale už je fyzicky silný, dokáže si dobre prikryť puk a má výborné zručnosti," uviedol na jeho adresu na stránke klubu športový riaditeľ Antti Tuomenoksa.

Saipa okrem Krivošíka podpísala zmluvy s ďalšími piatimi hráčmi. Útočníci Micke Saari a Jimi Jalonen predĺžili svoje kontrakty, Ville Petman prišiel z Lukko Rauma, Jaakko Lantta a Joel Olkkonen z tímu Imatran Ketterä, ktorý skončil prvý po základnej časti druhej ligy.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia