spravy.sk spravy.sk

RTVS vyslyšala divákov, program spestrí legendárnymi športovými momentami
zdroj: TASR

RTVS vyslyšala divákov, program spestrí legendárnymi športovými momentami

Program tretieho televízneho kanála verejnoprávnej inštitúcie Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa rozšíri o legendárne športové udalosti, v ktorých Slovensko dosiahlo historické úspechy.

Pamätáte sa na vety: „Sobota, 11. mája 2002 o 19. hodine, priamy prenos STV. Kupujte nové televízory, objednávajte miesta v hostincoch, krčmách, kaviarňach, u svojich priateľov. Všetko bude pri televízoroch!“, prípadne „Pálffy, môže ísť dopredu. Žigo, poď! Naľavo má Bondru. Tyčka, gól! Dávame góól!“, alebo „Sme majstri sveta, sme majstri sveta! Fantasticky to znie, fantasticky sa to hovorí!“? Slová komentátora Miloša Kováča by slovenskí hokejoví fanúšikovia vedeli odrecitovať aj o polnoci. V najbližších dňoch ich budeme počuť znovu.

Tretí kanál RTVS zaradil do programu vždy večer jeden z legendárnych momentov slovenskej športovej histórie. Od pondelka 30. marca sa bude postupne vysielať každé kolo majstrovstiev sveta v hokeji z roku 2002, od štvrťfinále s Kanadou, cez semifinále so Švédskom, až po finále s ruskou zbornou. Nasledujúce večery bude patriť minuloročnému biatlou a zjazdovému lyžovaniu, následne prevezmú taktovku futbalové dokumenty.

Presný čas vysielania zatiaľ nie je známy, RTVS prostredníctvom sociálnych sietí informuje o večerných premiérach a reprízach na druhý deň poobede. Televízny program na webe RTVS však zatiaľ nie je aktualizovaný. Podľa našich informácií sa hovorí o začiatkoch približne o 16. a 22. hodine.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia