spravy.sk spravy.sk

Hviezdy pomáhajú potravinovej banke, Stamkos zaplatí pol milióna jedál, Lundqvist  venoval 100 000 dolárov
zdroj: TASR/AP

Hviezdy pomáhajú potravinovej banke, Stamkos zaplatí pol milióna jedál, Lundqvist venoval 100 000 dolárov

Hviezdy NHL čakajú na opätovné rozbehnutie sezóny, no ľahostajný im nie je ani osud menej šťastných spoluobčanov.

Klub Tampa Bay Lightning pomáha v týchto neistých časoch potravinovej banke, ktoré distribuuje potraviny chudobným ľuďom. Do tejto aktivity zapojili aj viacerých pracovníkov haly Amalie Arena.

Cieľom je pomôcť dostať sa k potravinám chudobným, ale aj seniorom či deťom v oblasti Tampy. Výraznou mierou prispel aj kapitán Steven Stamkos, ktorý zaplatí 500 000 jedál. 

"Svet dnes čelí bezprecedentnej situácii. Máme tu veľa neistoty a veľa stresu. Všetci sme vystrašení, ale spoločne to zvládneme. Musíme držať spolu ako jedna komunita," uviedol Stamkos.


Bokom neostal ani brankár NY Rangers Henrik Lundqvist, ktorý venoval potravinovej banke v New York City rovných sto tisíc dolárov. 

"V tejto ťažkej dobe sme svedkami množstva dobrých vecí dobrých ľudí. S manželkou Therese sa cítime byť inšpirovaní a preto chceme pomôcť aspoň týmto spôsobom," uviedol Lundqvist.

Lundqvistovci zabezpečia svojim príspevkom celkovo 68 000 jedál pre 8000 detí a ich rodiny v New Yorku. 

V oblasti Západného New Yorku sa výrazným spôsobom angažujú aj majitelia Buffala Sabres Terry a Kim Pegulovci. Na konto charitatívnej organizácie zaslali už 1,2 milióna dolárov.Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia