spravy.sk spravy.sk

Hall a Coyotes začali diskutovať o predĺžení zmluvy
zdroj: foto TASR-AP

Hall a Coyotes začali diskutovať o predĺžení zmluvy

Kanadský hokejista Taylor Hall a klub NHL Arizona Coyotes využili prerušenie sezóny a začali diskutovať o možnosti podpisu novej zmluvy. Potvrdil to generálny manažér "kojotov" John Chayka, ktorý absolvoval predbežné rozhovory s hráčovým agentom Darrenom Ferrisom.

"Mali sme niekoľko spoločných telefonátov. Zatiaľ sme nehovorili o žiadnych konkrétnych sumách, nepadli žiadne konkrétne návrhy. Samozrejme, náš zámer bol vždy dokončiť túto sezónu a potom sa o tom porozprávať. Zatiaľ si obe strany zhŕňajú informácie. Kam to povedie, sa nedá v tejto chvíli povedať," povedal Chayka pre nhl.com.

Dvadsaťosemročný útočník prišiel do Arizony v decembri z New Jersey, Coyotes za neho obetovali podmienené voľby v 1. kole draftu 2020 a v 3. kole draftu 2021. Ak Hall nepodpíše nový kontrakt, stane sa po sezóne - prvýkrát v kariére - neobmedzeným voľným hráčom. V 35 zápasoch v drese Coyotes nazbieral 27 bodov (10+17), celkovo si v prerušenej sezóne pripísal 65 štartov a 52 bodov (16+36).

Hall bol v roku 2010 draftovou jednotkou, z prvého miesta si ho vybral Edmonton, ktorý ho v lete 2016 poslal do New Jersey výmenou za obrancu Adama Larssona.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia