spravy.sk spravy.sk

Capitals už poznajú termín, dokedy sa rozhodne o ich účasti v Rakúskej lige
zdroj: jäzva

Capitals už poznajú termín, dokedy sa rozhodne o ich účasti v Rakúskej lige

O účasti slovenského klubu Bratislava Capitals v nadnárodnej Rakúskej lige by sa malo rozhodnúť do 15. apríla. V utorok o tom informovala agentúra APA.

Podľa jej informácií momentálne prebieha ekonomický audit bratislavského tímu, čo je jedna z podmienok prijatia do súťaže. "Za predpokladu jeho pozitívneho výsledku sa očakáva, že jedenásť doterajších účastníkov súťaže urobí konečné rozhodnutie o prijatí Bratislava Capitals do 15. apríla," uviedol konateľ súťaže Christian Feichtinger.

Do 31. marca muselo všetkých jedenásť súčasných tímov ligy predložiť prihlášku do nasledujúcej sezóny, čo sa v utorok aj stalo. Štart novej sezóny je naplánovaný na 18. septembra, no bude podliehať vývoju pandémie koronavírusu, pre ktorú 10. marca vedenie súťaže predčasne ukončilo sezónu 2019/20.

Nadnárodná Rakúska liga mala v prebiehajúcej sezóne názov Erste Bank Eishockey Liga (EBEL), no tento partner s ňou na nasledujúci ročník už nepredĺžil kontrakt.

Bratislava Capitals už dostali zelenú od Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na účasť v medzinárodnej súťaži, v ktorej pôsobia tímy z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska.

Slovenské kluby v ére samostatnosti pôsobili mimo územia SR dosiaľ len v troch prípadoch - Lev Poprad a Slovan Bratislava účinkovali v nadnárodnej KHL a Nové Zámky v MOL lige.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia