spravy.sk spravy.sk

Sersen: Je to horše ako počas finančnej krízy po odchode Slovana z KHL
zdroj: Vladimír Chramazda

Sersen: Je to horše ako počas finančnej krízy po odchode Slovana z KHL

Zatiaľ čo futbalovým Slovenskom zarezonovala správa o likvidácii MŠK Žilina, v hokejovom prostredí šokovalo vyhlásenie o utlmení činnosti v HC Slovan Bratislava. O svoju pozíciu prišiel generálny manažér Juraj Bakoš a pracovný pomer sa má skončiť väčšine zamestnancov. Súčasné hráčske zmluvy nebudú prerušené.

„My sme sa tieto veci dozvedeli tiež až po vydaní tlačovej správy,“ reaguje kapitán Michal Sersen. „Následne som volal s vedením a niečo mi k tomu povedali. Situácia je taká, že sa nevie, čo bude s nasledujúcim ročníkom. Preto sa zatiaľ nebudú podpisovať nové zmluvy. Ja mám nateraz platný kontrakt, ktorý sa zatiaľ neskončil. Neviem však povedať, čo by sa stalo, ak by sa nový ročník nezačal.“

Vo vzduchu visí obrovská neistota a práve tá je symptómom súčasnej pandémie koronavírusu. Nikto nevie, aký bude ďalší vývoj a hráči nie sú výnimkou.

Všetci vieme, aká je teraz situácia na Slovensku a vo svete. Teraz sa tu nerieši Slovan, ale to, či vôbec bude fungovať ekonomika a či sa bude hrať hokej aj v novej sezóne. Je to horšie, ako keď odchádzal Slovan z KHL a boli finančné problémy. Vtedy sme vedeli, že si môžeme nájsť prácu inde. Takáto možnosť tu teraz nie je,“ upozorňuje 34-ročný trojnásobný majster Slovenska. 

Michal Sersen (2)

Prebytok voľného času tak momentálne hokejisti využívajú aspoň na aktivity, ktoré by mali smerovať k posilneniu ich práv a vyššej ochrane. Práve Sersen sa stal spoločne s Ivanom Švarným zo Zvolena a Branislavom Rapáčom z Košíc hlasom hráčov.

„Stretli sme sa s Rišom Lintnerom a plánujeme aj stretnutie so zástupcami klubov. Pozitívom je, že všetky tieto strany o tom hovoriť chcú a vidia priestor pre dohodu,
“ skonštatoval optimistickým tónom M. Sersen, ktorý zdôraznil, že táto aktivita nemá nič spoločné s činnosťou asociácie SIHPA. „Toto je iniciatíva hokejistov. Získali sme podporu v podstate všetkých slovenských hráčov z Tipsport ligy a ide o to, aby sme do zmlúv doplnili nejaké záchytné body, ktoré poskytnú hráčom výhody.“

Základnými bodmi hráčskej snahy sú nateraz zavedenie výpovednej lehoty, ktorá by im zabezpečila mesačné až dvojmesačné odstupné v prípade ukončenia zmluvy zo strany klubu a poberanie platu bez krátenia v prípade zranenia, či preradenia do nižšej súťaže.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia