spravy.sk spravy.sk

Zväz dal namiesto dresov ušiť rúška, svoje vlastné už majú aj viaceré kluby
zdroj: foto SZĽH

Zväz dal namiesto dresov ušiť rúška, svoje vlastné už majú aj viaceré kluby

Ochranné rúška sa stali symbolom boja proti šíriacej sa nákaze koronavírusu. Chrániť sa momentálne musíme všetci a aj v tomto smere vidíme čoraz väčšiu kreativitu. Ruku k dielu pridáva aj hokejový svet.

Slovenský zväz ľadového hokeja nechá užiť v spolupráci s jedným zo svojich generálnych partnerov 6500 rúšok. O ich výrobu sa postará spoločnosť, ktorá mala pôvodne šiť reprezentačné dresy pre sériu prípravných zápasov pred MS vo Švajčiarsku.

„Predčasné ukončenie sezóny a vzniknutá situácia nás mimoriadne mrzí. Chceme aspoň takýmto gestom prispieť k zastaveniu šírenia nebezpečného vírusu. Naším cieľom je z hokeja vybudovať vzorovú komunitu, a preto je teraz na mieste, aby sme našim trénerom, funkcionárom, hokejovým osobnostiam, teda vírusom ohrozeným skupinám pomohli a ochránili ich. Verím, že čo najskôr otvoríme brány zimných štadiónov a bežný život i život v hokejovej rodine sa vráti do normálu.“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan pre oficiálnu stránku zväzu hockeyslovakia.sk.

Rúška plánuje zväz odovzdať seniorom a pracovníkom do domovov sociálnych služieb cez Asociáciu odborných pracovníkov sociálnych služieb.

„Považujem každú pomoc v tejto situácii za veľmi dôležitú. Najohrozenejšou skupinou sú práve ľudia nad 65 rokov. Ľudia v zariadeniach sociálnych služieb sú generácia našich rodičov. Už len to, že sú izolovaní, je pre nich ťažké. Takto im pomôžeme, aby sa cítili bezpečnejšie a pokojnejšie. Záleží na každom z nás, musíme byť empatickí a solidárni,“ pridal Žigmund Pálffy.


Špeciálne rúška už majú k dispozícii aj viaceré kluby Tipsport ligy. Fanúšikovia si ich kupujú za 6,9 eura (alebo vo väčších počtoch s uplatnením množstevných zliav). Príjmami z predaja týchto rúšok plánujú kluby aspoň z časti vykryť súčasné finančné straty.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia