spravy.sk spravy.sk

Gaudreau sa zmenil na drevorubača: Dreva už máme na štyri roky
zdroj: foto jäzva

Gaudreau sa zmenil na drevorubača: Dreva už máme na štyri roky

Hviezda klubu Calgary Flames Johnny Gaudreu si získal zásluhou šikovných rúk prezývku "Johnny Hockey". Počas karanténneho obdobia však jeho ruky nestískajú hokejku, ale iný pracovný nástroj.

"Momentálne trávim čas uprostred krajiny v New  Jersey, spoločne s rodičmi," prezrádza 26-ročný ľavý krídelník v telefonickom rozhovore pre Canoe.com. "Veľa času trávim jazdou na bicykli a spoločne s bratom rúbeme stromy. Tuším, že už máme pripravené drevo na štyri roky dopredu."

Drevorubačské aktivity pomáhajú hviezdnemu hokejistovi udržiavať fyzickú kondíciu, no hlavne si pri takejto aktivite čistí hlavu v neľahkom období. 

"Snažím sa byť stále aktívny. Nie je to však ľahké, pretože nemôžeme nikam chodiť a obmedzení je veľa. Ráno sa budím na zvuk reťazovej píly. Vtedy si stále poviem, okej, idem radšej vonku. Inak si po mňa príde otec a vyženie ma ňou z postele."

Johnny Gaudreau, hráč Calgary Flames s úsmevom na tvári po boku Lady Byng Memorial trofeje
Johnny Gaudreau, hráč Calgary Flames s úsmevom na tvári po boku Lady Byng Memorial trofeje (Johnny Gaudreau, hráč Calgary Flames s úsmevom na tvári po boku Lady Byng Memorial trofeje (TASR/AP))


Dianie v NHL je pozastavené od 12. marca, no kluby boli požiadané, aby nerozpúšťali ľadové plochy. Možnosť oživenia diania v lige sa odhaduje na júl, alebo august. Pravda, sú to optimistické scenáre.

"Je to naozaj ťažké. Tešili sme sa na boj o play-off, mal to byť ťažký boj. Zrazu sa to všetko vyplo a všetci čakáme. Každý by bol teraz radšej na ľade a bojoval so spoluhráčmi. Chceme hrať hokej. Pre mňa osobne je však pekné byť chvíľu doma. Pred pár týždňami nás opustil starý otec a stará mama potom ochorela. Je to teda ťažký rok a padne vhod, že teraz môžeme byť všetci spolu," vyznal sa Gaudreau.

Zo všetkého najradšej by však bojoval o Stanleyho pohár. Táto možnosť ešte nezomrela a Gaudreau sa preto snaží udržiavať v kondícii. V tomto smere mu pomáha manželka bývalého bitkára Flames Briana McGrattana Michelle. Tá je totiž nutričná poradkyňa a fitnes inštruktorka. 

"Spoločne so sestrou sme sledovali jej videá a zistili sme, že tam má veľmi užitočné cvičenia. Momentálne sa teda potíme doma spoločne s ňou," pousmial sa útočník tímu Flames.

Okrem videotréningov a drevorubačských aktivít si Gaudreau spríjemňuje dni aj hrou na X-boxe a kartovými hrami. 

"To všetko je zábava, ale iba na istú chvíľu. Teším sa na návrat do Calgary a deň, keď sa vráti život do normálu. Verím, že ostaneme zdraví a budeme sa môcť vrátiť čím skôr do práce," dodal Johnny Gaudreau.Zdroj: canoe.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia