spravy.sk spravy.sk

Söderholm chce dostať Nemecko medzi 4 najlepšie krajiny na každom turnaji
zdroj: foto jäzva

Söderholm chce dostať Nemecko medzi 4 najlepšie krajiny na každom turnaji

Tréner nemeckej hokejovej reprezentácie Toni Söderholm chce, aby sa jeho tím udomácnil medzi najlepšími na svete a na nasledujúcich veľkých podujatiach chce skončiť do 4. miesta.

Nemci získali prekvapujúco striebro na zimnej olympiáde v Pjongčangu v roku 2018 a Söderholm by chcel na tomto úspechu stavať v ďalších rokoch. V nasledujúcich sezónach chce vylepšiť umiestnenia na majstrovstvách sveta, na nich sa Nemecko dostalo do semifinále naposledy v roku 2010 v domácom prostredí. Odvtedy najlepšie umiestnenie dosiahlo vlani na Slovensku, keď obsadilo šiestu priečku. 

"Je dôležité, aby chalani pochopili, že všetko je možné. Mali by sa vždy usilovať o najlepšiu štvorku. Rozhoduje o tom jeden súper a je jedno, či je to veľká hokejová krajina alebo malá, vždy máte šancu vyhrať. Vždy," citovala ho agentúra dpa. 

Tohtoročné majstrovstvá sveta zrušili pre pandémiu koronavírusu, takže Söderholm si musí počkať na svoju šancu do MS 2021 a ZOH 2022. Na oboch turnajoch by rád privítal hviezdneho útočníka Edmontonu Oilers Leona Draisaitla. "Je to náš najlepší ofenzívny hráč a jeden z troch najlepších na svete. Ukazuje to už druhý rok po sebe," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - DEL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia