spravy.sk spravy.sk

Országh sa dohodol s českým extraligistom
zdroj:

Országh sa dohodol s českým extraligistom

Vladimír Országh povedie v novej sezóne českého extraligistu z Litvínova. Ako oznámil klubový web žlto-čiernych, 42-ročný slovenský kormidelník podpísal vo svojom novom pôsobisku dvojročný kontrakt.

"Som rád, že sa nám podarilo priviesť Vlada do Litvínova. Jeho trénerský vývoj sledujem dlho a dokázal posunúť veľa slovenských i zahraničných hráčov na vyššiu úroveň. Aj napriek nízkemu veku je už skúseným trénerom, ktorý pôsobil aj v KHL a v reprezentácii. Verím, že posunie litvínovský hokej vyššie," uviedol športový riaditeľ Pavel Hynek.

Slovenský tréner nahradí Čecha Vladimíra Kýhosa, s ktorým klub nepredĺžil spoluprácu.

"Som plný očakávaní," pridal pre klubový web Országh. "Je to moje prvé trénerské angažmán mimo Slovenska a prichádzam do klubu s bohatou históriou. Vychovali tu obrovské množstvo skvelých hráčov i výborných trénerov. Idem do mesta, ktoré žije hokejom. Veľmi sa na to teším a verím, že pozdvihneme výsledky, ktoré tu boli v posledných rokoch. Cieľom je potešiť fanúšikov Litvínova opäť hrou v play-off."

Országh začal trénerskú kariéru v roku 2010 v materskej Banskej Bystrici. Najskôr ako asistent, neskôr sa stal hlavným trénerom. V sezóne 2014/2015 pôsobil ako asistent trénera v HC Slovan Bratislava, v ročníku 2018/2019 už bol jeho hlavný tréner. Medzitým absolvoval tri sezóny v Banskej Bystrici, ktorú doviedol k dvom majstrovským titulom. Za sebou má aj pôsobenia v reprezentácii, v pozícii asistenta trénera sa zúčastnil na MS 2014, 2015 a 2018 a dvoch ZOH v rokoch 2014, 2018.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia